Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Hatchback

Hubciu, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Toyota Corolla VII Hatchback 1.3 88KM 65kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Corollę kupiłem kiedy miała 9 lat i 149kkm teraz ma 204kkm i 13 lat jak na autko w tym roczniku jest mało awaryjne i ekonomiczne, przy zachowaniu dobrego komfortu jazdy. Wzasadzie nie polecam kupna tego modelu bo wraz z wiekiem ilość usterek i napraw eksploatacyjnych będzie więcej, a części nie są tanie.
Osiągi i praca silnika są bez zarzutu, jedynie fakt zużywania oleju na 10kkm dolewam 1-1,5l oleju castrol mineralny, po za tym mankamentem naprawdę ok.
Bez zarzutów, wsteczny czasami haczy, ale to nie problem..
Jak dla mnie jest trochę za miękki, zwłaszcza na zakrętach (ale to nie auto sportowe)autko kupione u sąsiadów z zachodu po przejechaniu 60kkm wymieniłem drążki podłużne z tyłu, gumki stabilizatora oraz amorki tez tył- dodam ze stare były oryginalne, po za tym zaczyna lekko stukać przekładnia kierownicza.
z przodu przeszkadzają słupki, tylna półka dość wysoko- też ogranicza widoczność.
Ergonomia tego samochodu jest bezbłędna wszystko na swoim miejscu, widoczne, dobra dostępność, jedyny minus ciężko włączają się kierunkowskazy.
Ogrzewanie na 5+. Szybko się nagrzewa, dmuchawa dmucha bardzo dobrze, po przejechaniu 3 km w kabinie jest cieplutko. Minus długo nagrzewa się tylna szyba :(
Raczej przeciętnie jest to 3 drzwiowy hachback
Silniczek słychac ma obrotach około 3,5-4tyś/min dla mnie bomba
jest to ekonomiczne autko
zarówno aut nowych jak i używnych
w ciągu 3 lat popaliły mi się prawie wszystkie podświetlenia przycisków i konsoli od nadmuchu, urwana linka bagażnika, urwana linka fotela masażera
Poważnych usterek brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 88KM 65kW [l/100km]