Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Kombi

cubikon, 16 lat temu
Silnik 1.4 XLi 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Toyota Corolla VII Kombi 1.4 XLi 16V 88KM 65kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Przejechałem nim 60tyś km w najróżniejszych warunkach, czasem ostro go katując, nie brał ani grama oleju
Silnik : Te silniki potrafią borykać się z braniem oleju, choć u mnie ten problem nie istnieje
Zawieszenie : Newralgicznym punktem na naszych drogach są łaczniki stabilizatora, ale są tanie zamienniki
Gdyby nie brak klimatyzacji i mocniejszy silnik to nie rozglądałbym się za innym autem... ale już dziś wiem ze będzie to Toyota (Corolla bądź Avensis)
silniczek 1332 cm3 sprawuje się świetnie w mieście, przyśpieszenia początkowe zadowalające, niestety w trasie wyprzedzanie przy przyśpieszaniu od 100 do 120, czy 130 idzie topornie i należy brać na to poprawkę,
Czasem potrafi haczyć 1 i 2, po kilkukrotnych zmianach pracuje już idealnie. Jak na wiek to perfekcyjnie. Wymianie podległy dwa łożyska
Auto nisko zawieszone co pomaga w trasie, załadowane potrafi jednak obcierać progi zwalniające i inne. Mimo braku wspomagania prowadzi sie wyśmienicie
Nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów mimo ze jest to kombi. Kombi w Corolli E12 (2002-2006) w tej kategorii przegrywa z kretesem
Mam 182cm wzrostu (czyli w sam raz ;) ), wszystko pod ręką, jedynie trzymanie boczne foteli mogło by być lepsze
Ogrzewanie w zimie działa rewelacyjnie, nie muszę długo czekać na nagrzanie auta. Do upierdliwych suwaków można się przyzwyczaić.
Podróż w 4 osoby nie stanowi udręki dla żadnej z osób, miejsca na nogi jest wystarczająco, nad głową również. Jest dużo lepiej niż w Octavii.
No cóż, autko dość wiekowe i silniczek słychać, zwłaszcza w trasie powyżej 3000obr
Zużycie paliwa Pb: 7.7/6.7, przeglądy i naprawy tanie, Toyota jest na tyle popularnym autem że wśród na prawdę dobrych zamienników można przebierać. Cenowo droższa od Fiata czy nawet opla, ale nie rujnuje. (wymiana rozrządu 600zł, uszczelka pod głowicą 900zł, klocki 150zł z wymianą, termostat 110zł) ... oczywiście poza ASO
Kupując używane auto z końcówki lat 90 w okolicach 10-12 tyś zyskujemy pewne i niezawodne auto, którego nie nękają psujące się pierdoły
Nic, absolutnie żadne pierdoły się nie psują, działa wszystko co ma działać , centralny zamek, ogrzewanie, klamki, światła, elektryka... No raz wymieniłem gumki pod drążkiem stabilizatora, 50zł.
Prawdopodobnie z uwagi na nie najszczęśliwszą przeszłość autka - termostat a wskutek jego wadliwego działania - dwa razy uszczelka pod głowicą; łożyska w skrzyni biegów,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 XLi 16V 88KM 65kW [l/100km]

8,3