Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

clay, 15 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 1998
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Jeździ się naprawdę wygodnie. Jedziłem Matizem i po 50km bolaly mnie plecy w dolnym odcinku. Tutaj jest wygodne i dobre podparcie, mimo braku regulacji oparcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
Bardzo mi się podoba bryła auta. Wygoda, osiągi i ekonomiczność jak dla mnie super.
Jak na 86KM radzi sobie nieźle. Wystarcza do jazdy po mieście lub zgodnie z przepisami. Miły dźwięk silnika. 3-ka mogłaby być bardziej elastyczna w dolnym zakresie. Na gazie słabszy i głośniejszy
Trochę długi skok drążka. Czasami biegi nie wchodzą gładko.
Bardzo dobrze się prowadzi, resorowanie OK. Trochę za miękka, co czuć na szybko pokonywanych zakrętach
Do przodu i na boki bdb. Do tyłu nie najlepiej. Mam jeszcze spojler więc dodatkowo zasłania widok, ale jestem wysoki (194cm) i widzę nieźle
Wszystko tam gdzie trzeba i czytelnie. Jedynie zegarek mógłby być wyżej i bliże zasięgu wzroku
W lecie robi się sauna z racji dużych szyb przód i tył, w zimie szybko ogrzewa. Trzeci 'bieg' wentylacji trochę za głośny
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy. Mam 194 cm wzrostu i mieszczę się jeszcze z luzem nad głową. Za to z racji wzrostu niewygodne są dla mnie środkowy podłokietnik (za nisko) i 'za płytkie' drzwi pod oknem, bo nie mogę wygodnie oprzeć lewego łokcia. Z tyłu po lewej jest fotelik dla dziecka 2,5-latka, i żeby nogami nie dotykał fotela, pasażer z przodu musi przesunąć się do przodu co skutkuje za małą ilością miejsca na nogi. Generalnie z tyłu przydało by się dodatkowe 5-10 cm. No i wysocy z tyłu nie będą mieli wygody bo dach opada nisko
Powyżej 3000rpm robi się głośno. Przy jeździe na gazie ciut głośniej
Ekonomiczność oceniam wysoko. Nie sprawdzałem zużycia benzyny, ale gazu bierze 7,1 litra na trasie, nic się jeszcze nie popsuło, ale części w większości przypadków zbliżone cenowo do aut europejskich. Przegląd z racji gazu 162zł.
Trochę drogo przy zakupie, ale jest komfort psychiczny że nic się nie popsuje. Uważam że warto. No i jeździ się wyjątkowym autem:)
Bdb, wszystko solidnie zmontowane
Brak usterek