Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

machu84, 14 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2000
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny, jak trzeba drapieżny, potrafi być też ekonomiczny
Silnik : standardowe \"picie\" oleju
Układ hamulcowy : zardzewiałe przewody hamuclowe ( tył)
Mogę szczerze powiedzieć, że jestem zadowolony z dokonanego zakupu. Jedynie przeszkadza mi brak klimatyzacji, ale nie udało mi się znaleźć w tej cenie tak dobrze utrzymanego egzemplarza.
Silnik 1.4 VVTI)jest wystarczający jak na masę pojazdu. Wadą jest to, że pierwsza generacja silników lubi popić olej. ( średnio 0,7 - 1 l na 6000 km). Świetnie sprawdza się w trasie, nie ma co oczekiwać cudów, ale lubi wysokie obroty. Bardzo elastyczny, ekonomiczny (przy delikatnej jeździe)
Precyzyjnie wchodzą biegi. Dosyć długie przełożenia, więc o charakterystyce sportowej możemy zapomnieć. Warto zwrócić uwagę na przebieg samochodu. Kompletnie nic się nie dzieje.
W swoim samochodzie mam opony Vredestein, które sprawują się wyśmienicie, zakręt przy prędkości 60 - 70 km/h nie stanowi problemu. Zawieszenie zestrojone raczej twardo ( nie kłądzie się na zakrętach), ale i miękko ( na nierównościach). Do tego bardzo ciche zawieszenie ( ja nie zmieniałem amortyzatorów, są wstawione oryginalne - może poprzedni właściciel). Przy mokrej nawierzchni można czuć sie bezpieczenie
Bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach(może dzięki mojej wysokości 185cm). Problemem są tylne zagłówki które zasłaniają widoczność podczas cofania, ale albo bezpieczeństwo pasażerów z tyłu albo widzoczność :)
Wszystko jest pod ręką, wczęsniej jeździłem też japońskim samochodem i wsiadając pierwszy raz do Toyoty wiedziałem gdzie co jest. Maknamentem może być radio (wyświetlacz) umieszczony za wysoko a nie pod ręką ( nad lewarkiem skrzyni biegów). Z drugiej strony radio nie pełni tylko funkcji rozrywkowych ale posiada też komputer, więc powinno być w zasięgu wzroku.
Wentylacja - latem nie wyrabia się z chłodzeniem. niestety ale w starszym Nissanie lepsze było \"chłodzenie\" Ogrzewanie - po 500 m czuć ciepłe powietrze, na długich trasach sprawdza się znakomicie
Samochód zdecydowanie przeznaczony dla dwóch osób. Nadwozie 3 - drzwiowe jest mało praktyczne w przypadku posiadania dzieci. Trudny dostęp do tylniej kanapy. Z drugiej strony kupując auto trzydrzwiowe nie ma się czego spodziewać
Wyciszenie... jadąc na autostradzie można spokojnie rozmawiać do prędkości 160 - 170 km/h powyżej są już za duże szumy powietrza. W mieście bardzo cicho chodzi zawieszenie na nierównościach, torach, przejazdach, koleinach poprzecznych. Z drugiej strony jak wkręci się silnik powyżej 4 500 obr słychać go i to bardzo przyjemnie
Spalanie w mieście w granicach 7,8 - 9 litrów w zimie ( na krótkich dystanasach) Trasa około 6,3 - 6,9 litra w zależności od charakteru samochodu. Na trasie 1500 km na komputer wskazywał spalanie w granicach 6,9 ( ale zawsze zawyża o około 0,5 l/100km.
Jakość wykonania samochodu jest wzorowa, ergonimia, jakość użytych materiałów. Warto zapłacić troszkę więcej i mieć niezawodne auto na lata. Jeśli będę kupował następne auto to jeśli nie Toyota to na pewno japońskie auto :)
Auto ma 9 - lat. W środku jest jak nowe welur nie podarty, czysty. Irytująca wadą jest nieprzesuwający się przedni lewy fotel przy kładzeniu ( umożliwieniu wejścia na tylną kanapę. Z tego co się orientowałem to standardowa usterka. Mi to osobiście nie przekszadza bo i tak jeżdzą maksymalnie 2 osoby, ale zawsze coś...
wymiana przewodów hamuclowych z tyłu - zardzewiały i się rozsczelniły. Niestety koszt naprawy wysoki. Przy przebiegu 211 000 kompletnie nic innego się nie dzieję !!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

8,3