Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczny, zwinny i bezusterkowy
Karoseria : Sparciała linka do otwierania klapy silnika
Zawieszenie : Wymiana śrub mocujących sondę lambda, które ospadły
Uważam że auto godne polecenia. Jeżeli trafi się na auto, które nie spotkało się na drodze z mamutem to naprawdę auto nie przysporzy żadnych problemów. Aż szkoda że już takich aut nie ma:(
Silnik 1332 cm3 o mocy 86 KM spisuje się naprawdę świetnie. Wyprzedzanie TIRa wymaga co prawda wkręcania silnika na wyższe obroty ale nie jest to czynność niebezpieczna. Naprawdę jak na podstawową jednostkę jest to jednostka godna polecenia
Niestety skrzynia ma dwa mankamenty trapiące wiele modeli. Mianowicie ciężko wchodząca jedynka oraz wsteczny. Czasami wsteczny potrafi wyskoczyć. Problemy z jedynką są jak auto jest nierozgrzane a ze wstecznym praktycznie bez względu na ten czynnik
Ja nie narzekam. Auto nieźle trzyma się drogi, dobrze się prowadzi. Układ jezdny jest komfortowy, jednakże nie jest to auto lubiące szybkie wchodzenie w zakręty (mam liftbacka). Również przy większych (tj. ponad 140)prędkościach auto jest mniej stabilne.
Moim zdaniem jest bez zastrzeżeń.
Szybko nagrzewa się wnętrze, tak więc i szyby odparowywują się w miarę szybko :)
Z przpdu bez większych zastrzeżeń. Natomiast z tyłu jest gorzej. Osoby o wzroście ponad 180 cm mogą głową dotykać podufitki
Przy niskich obrotach i prędkości auto ciche. Natomiast od prędkości 120 km/h hałas silnika zaczyna się zwiększać i trochę doskwiera (przykładowo Lacetti było cichsze)
W tym zakresie bez zastrzeżeń. Na trasie bez problemu dużo poniżej 6 litrów/100 można zejsć. W mieście około 2 litry więcej. W zimie w mieście natomiast spala około 9-10 litrów (ale to dot. wszystkich aut), z tym że ja mam 5 km do pracy i w praktyce auto nawet nie jest w stanie się dobrze rozgrzać.
Za taką kwotę auto w pełni godne polecenia
Moje auto ma już 14 lat. Ja posiadam je od 5. Wymiana końcówkę drążka kierownicy (element naturalnie sie zużywający), śruby mocujące sondę lambda (sparciały) i ...linkę do otwierania przedniej klapy :). Poza tym nic więcej. Naprawy natomiast wbrew opiniom nie są drogie
Kompletnie żadnej poważnej usterki nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

7,2