Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

Jaromir, japasz@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 1997
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Chętnie kupiłbym ten sam egzemplarz jeszcze raz! Ponieważ dużo jeżdżę dlatego niezwodność i komfort użytkowania jest dla mnie najważniejszy - a w tym aucie się nic nie psuje! I szkoda, że już przejechałem ponad 180 tyś km, bo rozum mówi, że należy samochód zmienić na nowy a mi go będzie strasznie szkoda się pozbywać.
trochę klekocze na wolnych obrotach, jak się go wysprzęgli to jest cichutko, po przejechanych 180 000 nie bierze w ogóle oleju!, spalanie na trasie Śląsk- W-wa -Śląsk przy średniej prędkości 120-130 km/h - 6,3l.
bez żadnych problemów
po 70 tys.km musiałem wymienić amortyzatory- mokre - po wymianie na nowe oryginalne następne 100 tys. bez problemów - podobno pierwsze amortyzatory były niedopracowane - prototypowe - mam oryginalnego japończyka
czeba nauczyć się cofać mając z tyłu "garb" - liftback
dużo fajnych schowków, choć wsiada się do samochodu trochę nisko
czasami paruje tylna szyba
dla czteroosobowej rodziny to komfortowy samochód z wystarczającym bagażnikiem - wchodzi każdy dziecięcy wózek
do 120km/h cichutko, potem trochę głośniej - na ale to pojemność tylko 1332 cm
Jeśli jest się stałym klientem serwisu Toyoty - wówczas można wynegocjować dobre upusty -ja cały czas zserwisuję corolkę w autoryzowanym, nie naprawiam nic - bo nic się nie psuje - wyjatek podświetlenie tablicy rozdzielczej - 4 żarówki poszły w ciagu 180 tys. km, jeśli chodzi o zużycie paliwa, przy spokojnej jeździe po Śląsku (aglomeracja- trójka, czwórka, światła), potrafię ekonomicznie poprzestać na 6,5 l/100km, w trasie kilka razy zszedłem poniżej 6l, rekord 5,7l/100!!!
ważne, że toyota trzyma dobrze cenę przy odsprzedaży - i są ku temu powodu - patrz wyżej.
gumy (uszczelki) na lampach przednich się odklejają -przykleiłem sam dwustronną taśmą piankową i już nie ma problemu, przepalaja się żarówki w tablicy rozdzielczej - i tyle!!!
Nic się nigdy nie stało - po ośmiu latach padł akumulator - no ale to normalne

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

6,6