Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Hatchback

JS, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 1999
Toyota Corolla VIII Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Bardzo się zawiodłem na Toyocie. Miałem przedtem Toyote Starlet sprowadzoną z Niemiec i byłem bardzo zadowolony więc za KUPE kasy (50 tyś !) kupiłem z salonu nową Toyote Corolle (i chyba zrobiłem najwiekszy błąd w zyciu). A co najciekawsze to najprawdopodobniej dostałem samochód z przebita oponą, bo jak dojechałem do domu to słyszałem syk. A ze nie chciało mi się wierzyc ze mogłem dostać z salonu samochód z przebitą opona pojechałem zaraz do serwisu mówiąc o tym. Bardzo ważny Pan Mechanik z serwisu popatrzył tu i tam, z boku i od spodu i swierdził że to woda gotuje się na tłumiku i tak syczy (padało akurat), więc uspokojony pojechałem do domu. A rano musiałem zmienic opone. To chyba nie wymaga komentarza nie ?
Chyba najmocniejsza strona. Niezawodny choc trzeba go w kółko kręcić jak chce się szybko przemieszczać (co ma wpływ na spalanie). Przy jeździe tzw. rodzinnej silnik OK.
Raczej nie ma problemów oprócz wstecznego, którego trzeba po 2, 3 razy próbować.
Przy szybkiej jeździe trochę zarzuca tyłem (Liftback) zwłaszcza na nierównościach.
Trochę cienki nawiew - na 1 jak by wogóle nie był włączony, na 2 lekki wiaterek dopiero 3 i 4 to cos czuć - dlatego wygrzanie lub wychłodzenia wnetrza zajmuje trochę czasu.
Z przodu da się żyć, ale z tym to maniana. Ciężko sie wsiada i wysiada jaki i siedzi dość ciasno. W sumie to wszystko kosztem bagażnika, który jest jak stodoła. Ponownie pisze że jako auto rodzinne to jest OK - z przodu rodzice, z tyłu dziecioki a w bagazniku mnóstwo klamotów.
Da się rozmiawiać przy 130km/h bez wiekszego podnoszenia głosu. Poza tym warkot silnika przy takich szybkościach jest bardzo przyjemny dla ucha.
w sumie tak ja chwalono a pali 9/10 w zimie (żeby nie powiedzieć że chleje !). Piszą ze może spalić 5/6 w mieście - to nie mozliwe - chyba że połowe tych 100km się ją przepcha zamiast jeździć. Najlepsze jest to że próbowałem jeździć nią oszczędnie - bez wkrętów spokojnie (jak emeryt :)) i spaliła 9,5 na 100km (w mieście). Więc wkurzyłem sie i następny test robiłem normalnie bez jakiegoś "chuchania" i wyszło 8,5 litra na 100km - koń by sie usmiał - te testy miały miejsce zimą. Latem na trasie do Warszwy spaliła 6,6l na 100km.
Jak kupowałem ja z salonu to pełno tam było ulotek o tym jak to Toyota Corolla jest bezawaryjna (3 miejsce !!). Teraz ostatnio sprawdzałem i okazało się że jest na 74 miejscu !!!!!! Jedno z najbardziej awaryjnych aut. Chyba japończykom to małżeństwo z Anglikami nie wyszło na zdrowie. Pozdrawiam i nie polecam tego auto. Teraz usilnie próbuje je sprzedać.
Była ona składana w Angli i to wystaczy. Takie pierdoły się sypały ze aż człowieka szlag trafiał: 1. Od nowości - nawiew powietrza wypadał przy szybkim ruszaniu i wpadał do wewnątrz przy ostrym hamowaniu (wymienili w serwisie w ramach gwarancji - co prawda cały zestaw i to w innym kolorze, ale pasowały do siebie kolory, 2. Pierwszej zimy zaczeły szwankowac podświetlenia pokreteł - nie były przepalone ! - poprostu raz się zapalały raz nie - metodą walnięcia jak w stare radio nieraz się zapalały (po interwencji w serwisie sprawa została zamknięta), 3. Po roku okazało sie ze drążek kierowniczy stuka i puka przy skręcaniu kierownicy (3 razy musiałem baranom z serwisu udowadniać - nic nie słyszeli - w końcu wymienili cały układ kierowniczy !!) 4. Po 2-ch latach zaczął robic zwarcie przycisk od światła przeciwmgielnego i to tak ze cała konsola i podświetlenie sufitu gasło i się zapalało w "rytm" zwarcia - strach było jeździć - wymienili na gwarancji (na szczęście kupiłem taką z 5 letnia gwarancją :))) 5. Po 4-latach wycieraczka tylnej szyby zaczęła sobie wycierać non stop szybe. Okazało sie ze silnik został przepalony (tak stwierdził serwis - przepalony - dlatego cały czas działał i nie można go było wyłączyć :) - co za barany !). Wymienili po na szczeście jeszcze była gwarancja :))) !! 6. Po 6 latach podsufitka się poprostu odkleiła i siadły wycieraczki z przodu !! Okazało sie ze uchwyt (tzw. kielich) się połamał bo był z plastiku (co za tandeta !) a w serwisie mogą mi tylko całość wymienić za ok. 3 tys złotych ! Nie pisze o innych pierdołach bo juz nie mam nerwów na to badziewie.
ja wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]