Ocena kierowcy - Toyota Corolla VIII Kombi

Paweł, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Toyota Corolla VIII Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : To zdecydowanie najlepsza \"część\" tego auta, niezawodny, dynamiczny i ekonomiczy.
Jedno z najlepszych aut w swojej klasie, jeszcze mnie nie zawiodło, i mam wrażenie że tak pozostanie. Dynamiczny silnik, dobre wyposażenie i legendarna niezawodność. Tak można krótko opisać Corolle VII generacji.
Silnik bardzo elastyczny, czasami zapominam zredukować, a auto i tak \"ciągnie\" do przodu. Te jednostki słyną z niezawodności, znaleźć autko z tym silnikiem na rynku wtórnym to prawdziwa sztuka.
Czasami mam wrażenie że \"ciężko\" wchodzą biegi, poza tym nie mam większych zastrzeżeń.
Wspomaganie jak dla mnie w sam raz, w Civicu miałem bardziej delikatne, i trochę mnie to denerwowało. Tutaj wszystko ok. Zawieszenie - wiadomo na polskich drogach trzeba tam zaglądać, ale nie ma tragedii jak np. w Escortach ;) Tam co pół roku wymiana przodu.
Duże lusterka boczne, i dobra widoczność do tyłu.
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Schowków jest wystarczająca ilość, fajne są miejsca na napoje. Japończycy się postarali, proste ale przemyślane rozwiązania. Jedynie skos tylnej szyby jest ciut za duży, przez co mocno zmniejsza ona górną część bagażnika, gdyby zrobili ją bardziej pionową, byłoby zdecydowanie więcej miejsca (kombi)
W zimę szybko się nagrzewa, w lato dobrze chłodzi ( klimatyzacja ;) Nie mam zastrzeżeń
W cztery osoby można spokojnie wybrać się w dłuższą trasę, chociaż jeśli kierowca jest wysoki to może mieć nieco problemów z miejscem na nogi, gdy za plecami siedzi pasażer. Dobrym rozwiązaniem jest podłokietnik, chociaż taki trochę dla Japończyków czyt. mały :)
Do niedawna miałem z tym problem, ze względu na uszkodzony układ wydechowy. Teraz jest cicho, chociaż do najcichszych aut Corolla nie należy.
Spalanie jak na tą klasę i pojemność silnika można uznać za dobre. Wiadomo jak ktoś ma ciężką nogę to i 9l może pochłonąć, ale przy normalnej jeździe, spokojnie mieści się w 8l/100 w cyklu mieszanym. Co do części to tutaj jest różnie, są problemy z układem wydechowym (900pln za rurę) reszta osprzętu w przyzwoitych cenach.
Auto trzyma cenę na rynku wtórnym, ale nie powinno się żałować wydanych pieniędzy. A poza tym, przy sprzedaży za lat kilka będzie się mile zaskoczonym małym spadkiem wartości auta.
Oczywiście legendarne uszczelki do lam przednich, w moim przypadku potraktowane silikonem ( i problem z głowy) Lampka do podświetlania rejestracji z tyłu i zapchany wężyk od spryskiwacza tył. A tak poza tym nic się więcej nie zepsuło.
Niestety miałem problem z układem wydechowym. Przepaliły mi się spirale przy rurze od kolektora, nasi nie robią zmienników a więc liczyłem się z wydatkiem rzędu 800 - 900pln. Na szczęście można było kupić same spirale i wspawać je. a tak poza tym jeśli tylko dbasz o wymianę płynów eksploatacyjnych to wystarczy lać benzynę i cieszyć się jazdą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

7,4