Lista ocen Toyota Corolla XI Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW 2016-2018 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Jedną gwiazdkę zabieram za dziwną sytuację ze zużywaniem się szybkim tarcz i klocków. Tarcze szybciej wg serwisu się zużywają niż klocki. Tzn za pierwszym razem wymieniono mi przód i tył tarcze i klocki kpl, na którymś z kolejnych przeglądów poinformowano mnie że tarcze są już minimalnej grubości, ale klocki jeszcze dobre. Tylko że nie zalecają wymieniać tarcz zostawiając stare klocki. Za ok 10 -15 tyś km ponownie wymiana kpl.
~krzysiek1916
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Jeśli ktoś realnie oceni zapotrzebowanie na paliwo, to nie będzie zaskoczony. Brak usterek czy awarii (przez 3 lata kilka drobiazgów - patrz niżej), a więc tylko przeglądy + eksploatacja. Z większych wydatków, to po 45 tys. poszedł do wymiany komplet klocki + tarcze.
~piotrlct
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Udana i sprawdzona od lat wolnossąca jednostka 1.6 Valvematic jest prostym i niezawodnym silnikiem, którego nie trapią typowe awarie. Prosta konstrukcja zawieszenia jest trwała a części poszczególnych komponentów na akceptowalnym poziomie. Ceny serwisu również nie wydrenują portfela.
~donvitobandito
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Jest OK. Auto pali trochę więcej od Focusa w Dieslu, porównywalnie z RAV4 2.0. D4D. Mniej więcej mam tak (a zaznaczam, że nie jeżdżę ekonomicznie): trasa autostradowa: 7,5l/100 trasa: 6.7l/100 miasto: 8l/100 mega ciśnięcie 180-200km/h: 10l/100
~Radomir
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
No i tu mam co chciałem. Jak na ten segment spalanie 6,5 LPG naprawdę zachwyca. Łączny średni koszt paliwa z PB na starcie poniżej 15 zł/100km. Naprawdę przyjemnie. Mam za sobą lato i dwie zimy więc średnia już jeż obiektywna.
~Jarosław
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Koszty utrzymania dużo zależą od stylu jazdy i sposobu użytkowania. Jeżeli jeździmy tylko w trasie to przy ekonomicznej jeździe można zejść do 5 litrów. Przy 190 i gazie w podłodze to już jakieś 14 litrów. Miasto to minimum 8 litrów.
~Marko
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Przy bardzo oszczędnej jeździe można zejść nieco poniżej 5. W tasie z minimum autostradową prędkością ok 8L, codzienna jazda praca-dom 7,4 latem i 8 zimą
~Pajak374
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Kloski hamulcowe, tarcze, filtry to w tej marce naprawdę przyzwoite ceny w stosunku do konkurencyjnych marek.
~Maciek
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Tylko serwis bieżący olej, filtr. Średnie spalanie na moim komputerze pokazuje 7,3
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla XI Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
7,8
~Jakub
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Na razie żadne, przeglądy też nie zabijają, przystępne AC u dealera
Toyota Corolla XI Sedan Facelifting