Lista ocen Toyota Corolla XI Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW 2016-2018 (20) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarosław
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Klimatyzacja latem radzi sobie bardzo dobrze. W trybie Auto wnętrze samochodu schładzane jest równomiernie przez wszystkie wyloty powietrza. Niestety sytuacja zimą zdecydowanie się pogarsza, przez co moja ocena jest tak niska, Mianowicie w trybie Auto ogrzewane są stopy i przednia szyba. Poza tym działają frontowe nawiewy, ale tylko lewy i prawy. Ze środkowego nie wydostaje się ciepłe powietrze. dopiero, gdy wyłączymy tryb Auto i ustawimy...
~krzysiek1916
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Byłoby 5 gwiazdek (działa bardzo dobrze), ale nie mogę dać ze względu na brak kratek nawiewów dla pasażerów z tyłu. To powinien być standard - jeśli nie dla tej klasy samochodu, to chociażby dla najwyższej wersji wyposażenia. Podgrzewane fotele działają bardzo efektywnie i szybko. na poziomie "Hi" nie wytrzyma się dłużej niż kilka minut - prawie parzy. Dużo poziomów siły nadmuchu. W opcji Auto klima spokojnie radzi sobie z utrzymywaniem...
~donvitobandito
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Generalnie jest tak, że przy dużych prędkościach tj. 140km/h i więcej, dosyć mocno leci powietrze z przednich wentylatorów, mimo, że mam je teoretycznie wyłączone. I kolejny minus- nie ma ustawień (albo ja nie znalazłem) by klimatyzacja działała tylko na przednią szybę, gdyż w takim przypadku, zawsze otrzymujemy dodatkowo nawiew na nogi. Co do ogrzewania, nie ma problemów, działa bardzo dobrze.
~Marko
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Ktoś napisał że przy większych prędkościach wzrasta siła nadmuchu. Ja tego nie zauważyłem. Zimą auto bardzo szybko łapie temperaturę. W dieslu marznę cała drogę do pracy. Dodatkowo moja Corolla ma grzane fotele więc jest idealnie. Latem klima Ok - zresztą nie pamiętam auta abym narzekał na chłodzenie.
~kajetan666
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Samochód nagrzewa się bardzo szybko i tak samo dobrze chłodzi. Wentylacja jest chicha nawet przy dość dużym nawiewie, to prawdopodobnie zasługa dość dużych nawiewników. Brakuje automatycznego czujnika zanieczyszczonego powietrza lub lepszego filtra.
~Konrad
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Super. 2 strefowa klima daje radę chłodzi auto bardzo szybko nawet mocno nagrzane. Pomimo braku nawiewów z tyłu auta w całym samochodzie jest ciepło lub chłodno zależnie od potrzeby . Super
~paweł_nati
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Klimatyzacja, automatyczna i dwustrefowa to super pomysł. A opcje mocnej, średniej lub słabej siły/wydajności klimatyzacji to coś pięknego. Ogólnie układ ogrzewania i wentylacji na duży, duży +
~Pajak374
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Bez zastrzeżeń zamrożoną szybę roztapia bardzo szybko. A większość czasu i tam mam ustawione na AUTO z trybem SOFT
~PDarek
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
wydajne , klima ręczna ale to nie problem , bez sensu dopłacać do automatu , pokrętłem temp. można wyregulować temp. wewnątrz auta
~Ł.Sz
Sedan Facelifting 1,6 Valvematic 132KM 97kW
Brak nawiewu w tylnej części pasażerskiej.... W lato znacznie cieplej z tyłu a w zimę potrafią parowac sxyby...
Toyota Corolla XI Sedan Facelifting