Ocena kierowcy - Toyota Corolla XI Sedan

Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Toyota Corolla XI Sedan 1.4 D-4D 90KM 66kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne
Do Corolli przesiadłem się z Avensis T25 1.6 rok 2006. Toyotę kupiłem w salonie jako auto po leasingu, z gwarancją po pełnym serwisie. Jestem bardzo miło zaskoczony dynamicznością tego silnika, mimo niewielkiej mocy, w codziennej jeździe, przyspiesza równo i płynnie. Oczywiście po przekroczeniu 110km/h nie jest już tak żwawo. Musiałbym zaznaczyć, że do tej pory jeździłem samochodami 10-15 letnimi, przesiadka do 4-letniej Corolli w moim przypadku, to wręcz przeskok o epokę motoryzacji. Jestem zauroczony jej wnętrzem (uwaga mam 30lat także nie jestem typowym dziadkiem z Toyoty), tak naprawdę jest ciekawe, panel multimedialny dodaje nowoczesności, niebieskie podświetlenia wpadają w oko. Materiały wewnątrz są przyjemne, nie ma zimnego plastiku, skórzana multimedialna kierownica bardzo ładnie się komponuje. Dodatki jak kamera cofania, asystent ruszania pod wzniesienie, awaryjny system oświetlenia przy hamowaniu itd. pokazują, że Toyota ma co zaoferować. Spalanie 5-5,5l znacząco obniża koszty utrzymania. W tej kwocie pod uwagę brałem Skodę Rapid bądź Octavie, jednak design Toyoty i jej sprawdzona niezawodność wygrywa. POLECAM, bardzo przyjemny samochód dla rodziny.
Jak na moc 90 KM naprawdę daje radę, turbina ładnie wspomaga. Przesiadłem się z Avensis T25 1.6 benzyna i powiem jedno, niebo a ziemia. Corolla płynnie i żwawo przyspiesza. Jako auto na co dzień dla rodziny, mocy wystarczy w zupełności, nie wspominając o niskim spalaniu, średnia na poziomie 5-5,5l. Wyprzedzać można bez problemu.
Każdy bieg wchodzi bardzo gładko, 6 bieg na trasie super, jednak przy takiej konfiguracji z jednostką 1.4 D-4D potrzeba często zmieniać przełożenia, szczególnie w mieście jest to odczuwalnie.
Krótko i na temat, zawieszenie ładnie wybiera nierówności i dziury, w zakrętach dobrze trzyma się drogi.
Wg. mnie jedyny słaby pkt. i nie chodzi tutaj o problemy z rdzą, ponieważ auto jest nowe i jest spokój. Mianowicie blacha jest cienka, przy zamykaniu drzwi bądź klapy bagażnika, wyraźnie słychać raczej nie przyjemny dźwięk.
Brak zastrzeżeń. Dodatkowo kamera cofania na wyposażeniu wspaniale wspomaga widoczność z tyłu pojazdu.
Zdecydowanie na plus, wszystko jest pod ręką.
Bez zarzutów.
Nowa Corolla wymiarowo jest taka sama jak Avensis T25. Miejsce za kółkiem wygodne, pasażerowie również mają dużo miejsca. Przy wzroście 185cm mam dużo miejsca na nogi, żaden panel z kokpitu nie wadzi w kolana.
Do prędkości 120 km/h jest cicho, powyżej tej prędkości zaczyna się robić głośniej, chociaż generalnie jest ok.
Po prostu niskie :) spalanie 5-5,5l, części eksploatacyjne tanie jak barszcz.
W chwili kupna za 4 letnie auto zapłaciłem poniżej 40tyś. W tej cenie, z takim wyposażeniem + niezawodność Toyoty nie ma konkurencji. Zostaje brzydka Skoda i małe niemieckie compacty.
Brak usterek
Brak usterek