Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Sedan

Tommi, ponad rok temu
Silnik 1.5 VVT-i 125KM 92kW
Rok produkcji 2022
Toyota Corolla XII Sedan 1.5 VVT-i 125KM 92kW 2020-2022 - Oceń swoje auto
Corolla "2022" to całkiem przestronne i komfortowe auto. Silnik może nie powala mocą, ale do codziennej płynnej i w miarę ekonomicznej jazdy jest w sam raz. Skrzynia automatyczna jest mega komfortowa i przyjemna w użytkowaniu. Bardzo ładnie się prezentuje, w pakiecie tech i style - ma w zasadzie wszystko co potrzebne. Środek bardzo fajnie wykończony, ergonomia na przyzwoitym poziomie. Mam 186 cm wzrostu i miejsca mam wystarczająco na każdym miejscu. Bagażnik w sedanie jest bardzo przestronny. Moja opinia opiera się na pierwszych kilometrach po wyjeździe z salonu. Co do usterkowości - jeszcze za wcześnie na ocenę w tym zakresie. Poprzednim autem była Avensis T27 2.0 vvti (Prestige). Na chwilę obecną 100% zadowolenia z Corolli, serdecznie polecam.
Moc i kultura pracy są na przyzwoitym poziomie, przy 3 cylindrach wałek wyrównoważający robi robotę. Do komfortowego przemieszczania się mocy jest w sam raz. Do wyścigów odradzam ;-)
eCVT w tym aucie sprawdza się rewelacyjnie
Corolla to całkiem komfortowe auto, w sporcie raczej się nie sprawdzi ;-)
Bryła auta trafia w mój gust, ale to pojęcie indywidualne. Jeszcze za wcześnie na opinię w kwestii zabezpieczenia antykorozyjnego
Widoczność w aucie jest bardzo dobra, dodatkowo wspomagana jest czujnikami i kamerą wsteczną - jest bardzo dobrze.
Obsługa jest na przyzwoitym poziomie
jest OK
Corolla w swojej klasie jest autem naprawdę przestronnym
Jest OK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VVT-i 125KM 92kW [l/100km]