Ocena kierowcy - Toyota FJ Cruiser

tel 609602799, 13 lat temu
Rok produkcji 2007
Toyota FJ Cruiser 4.0 239KM 176kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Kupiłem ten samochód dla jego niepowtarzalnego wyglądu,a zskoczony jestem tym że był to tak trafny wybór.
przy moim aktywnym stylu życia(żeglarstwo,szybownictwo,narty,praca 40 km od domu co wiąże się z codziennymi dojazdami w różnych warunkach piękną drogą na mierzeję wiślaną) nie widzę nic lepszego.Kusi mnie tylko ISF lub 911 ale nie są takie praktyczne.
super,przyśpieszenie ok.7s do 100 km/h,ciągnie od samego dołu,bez zadnych turbodziur(silnik bez turbo).Jak się depnie to równo, jak wózek elektryczny ciagnie do 160 km/h.Te 160 się ma tak lekko jak w 2 l osobówkach 120.Maks.to 19o km/h później odcina.
pieciostopniowy automat,zmiany biegów nie zauważam.Osobna dzwignia zmiany napędów,reduktor,blokady mostów i centralnego dyferencjału.
Na szosie jak dobra limuzyna,na oranym polu gładziej niż na naszych asfaltach,w terenie jak się nie utopi lub nie zawiesi w błocie lub głębokim śniegu (tak do 80 cm to forsuje swobodnie)to idzie wszędzie.To nie sów tylko prawdziwa ramowa terenówka,z potężnym silnikiem,reduktorem x2,7,blokadami mostów i centralnego dyferencjału.To też nie pikap na resorach-nie buja
Kierowca widzi doskonale do przodu i na boki,trochę gorzej do tyłu.Pasażerowie z tyłu mają gorzej ale tych wożę sporadycznie i gdyby to miało decydować to jeździłbym autobusem
Ja czuję się w tym aucie wyśmienicie,jest w nim to co niezbędne(dobre nagłośnienie z fabrycznie montowanym subuferem,manualna klimatyzacja,elektryczne szyby i lusteraka,regulowana kierownica,tempomat,dodatkowe gniazda elektryczne),bez niepotrzebnych gadzetów.Bagażnik duży a po złożeniu tylnych siedzeń olbrzymi(więcej mogę zapakować np.żagli niż na Hiluxa.
Miałem różne samochody dobrych klas i ten jest nie gorszy
Dla kierowcy i pasażera z przodu nie może być lepiej.Z tyłu wystarczająco nawet dla wysokich osób,chociaż ze względu na małe tylne okienka(mają swój urok)trochę mają klaustrofobicznie.
Tylko leciutki pomruk sześciu cylindrów.Na światłach nie ma silnika.Po wciśnięciu gazu burczy jak Lexus ISF.I tu jest problem bo mam możliwość kupić isfa,ale nie mogę mieć ich dwóch na raz.
śr ok.12 l.na 100 km to dla takiego auta super.Auta kolegów o porównywalnych mocach silnika,niezależnie czy są to samochody sportowe,luksuswe SUW-y lub limuzyny nie palą mniej a często dużo więcej.Oczywiście można mieć terenowego disla ,który spali 10 litrów (miałem Hiluxa)ale za te 2 litry nie ma się przyjemności latania samochodem.
Mimo ,że przejechałem prawie 100 tyś km to oprócz wymiany opon,klocków,wycieraczek i płynów eksplatacyjnych oraz filtrów nie było konieczności naprawiania czegokolwiek,nawet nie przepaliła się żarówka.A cha niekiedy sam otwieram maskę żeby nalać płynu do spryskiwaczy,ale 5 litrowy zbiornik i wysokie zawieszenie samochodu powodują że odbywa się to żadko.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 239KM 176kW [l/100km]

11,3