Ocena kierowcy - Toyota FJ Cruiser

Rok produkcji 2007
Toyota FJ Cruiser 4.0 239KM 176kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne
Nietypowy wygląd - wg mnie wielu osobom się podoba. Dziewczyny lubią to auto - nie wiem dlaczego. Mega frajda z jazdy. Super w terenie (szczególnie po liftach i zmianach opon. Mam wersję ze sporymi przeróbkami przez pop właściciela. Wg mnei najlepsze auto jakim jeździłem. Już sama jazda sprawia zadowolenia. Fajny na wyprawy. Bardzo pakowny. Bezawaryjny praktycznie. Ludzie robią nim po 700.000 1.000.000 km. Bardzo duże wsparcie społeczności internetowej - fbook, fora , youtube. Wszystko nt auta do znalezienia. Główny minus to chyba spalanie - 17 /100 (Użytkuję w kraju gdzie beznzyna jest po 1,7/l więc jakoś to mnie nie stresuje).
Mocny silnik. Bardzo dynamiczny. Ma gdzieś pewnie między 8-9 do 100. Bezproblemowy. Fajny odgłos 4.0l silnika :). Na autostradzie max 150 jechałem - więcej to już za duże opory... chociaż 180 by poleciał spokojnie.
Bezproblemowa. Przyjemna. Dobrze sprawdza się w terenie
Mam lift około 2,5-3' plus 33' opony. W terenie miód. Wjeżdża wszędzie. Mimo tak wysokiego zawieszenia dość dobrze i stabilnie wchodzi w zakręty. Na autostradzie też ok.
Wg mnie dobrej jakości lakier. Trzyma dobrze, nie rdzewieje. Większe problemy z rdzą w podwoziu mogą się zdarzać. Zależy gdzie się użytkuje.,
Mówią , że słaba. To fakt nie jest taka jak w sedanie. Ale po dobrym ustawieniu lusterek można bardzo komfortowo jeździć. Trzeba się przestawić po prostu. Jedyny realny problem to jak podjedziemy za blisko świateł, to można ich nad samochodem nie dojrzeć.
Wygodny dla 2 osób na pewno. Tylne miejsca też ok - ale już nie super kofortowo. Barzdzo pakowny bagażnik
Bardzo szybko się nagrzewa , co jest dużym plusem. Klima działa jak należy. Manualne sterowanie fajni się prezentuje i ma coś w sobie. Warto założyć owiewki na okna - dużo pomaga w ergonomii i użytkowaniu w lecie.
Kierowca ma sporo miejsca. Sporo wariantów regulacji fotela. Brak regulacji odcinka lędxwiowego. Pasażer ma też wygodnie. Z tyłu miejsca dużo mniej. Jeżdzę z fotelikiem do 36 kg - jest ok. Trzeba się przyzywczaić do manewrowania jeśli ktoś wychodzi z tylnych siedzeń na parkingu (stoimi między samochodami). Wtedy trzeba się pogimnastykować lub wypracować technikę wysiadania.a Trochę wkurzające ale da się żyć. Generalnie tylne drzwi bardzo oryginalne - wyglądają na porządnie wykonanae i dobrze trzymające.
Zrobiłem dodatkowe wyciszenie drzwi ze względu na audio. Jest ok. W ogóle fajny odgłos silnika. Głośno jest z uwagi na opony M/T - Zimówki mam z kolcami - trochę lepiej ale też bez szału. Generalnie ani za głośno ani za cicho.
Łatwy do utrzymania - dosc tanieo = oprócz beznyzny
Jakość super. Cna niestety wysoka. SAmochód generalnie ma zawyżone ceny - pewnie z uwagi na bezawarykność, ponadczasowy design i przez to, że już jest mało dostępny. Generalnie auto ma w sobie to coś. Bardzo duże forum wsparcie na internecie dla tego modelu, youtube, itd. Praktycznie wszystko nt auta można znaleźć na internecie - naprawić samemmu. Masa modyfikacji dostępna.
po paru latach uszczelki przy szybach można wymienić. To tyle co kojarzę z małych rzeczy.
Padł alternator przy 80.000 km. Dałem do naprawy - wymienione sterowniki i szczotki alternatora. Poza tym rozładowuje mi się czasem akumulator od długiego postoju 3-4 tygodni (pewnie z uwagi na autoalarm)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 239KM 176kW [l/100km]

16,7