Ocena kierowcy - Toyota Hiace IV

Bartek mikro-tech@tu.org.pl, 16 lat temu
Silnik 2.4 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 1998
Toyota Hiace IV 2.4 TD 116KM 85kW 1995-2004 - Oceń swoje auto
Zacytuję kolegę który już chyba trzeciego HIACE kupił: "Chcesz jeździć długo - kup Hiace; Chcesz jeździć szybko - kup Transportera" Spartańsko wyposażone auto dostawcze a zarazem bardzo solidny i niezawodny pracownik. Gorąco polecam
Bardzo dobry i niezawodny motor. Kucyków mało ale sobie nieźle radzi.
Było by doskonale jakby był 6 bieg. Silnik dałby radę do 160 km/h ale 5 biegowa skrzynia nie pozwoli na takie wyczyny. Brak 6 biegu ogranicza prędkość do ok 120 km/h (powyżej silnik pracuje na wysokich obrotach)
Świetna trakcja, rewelacyjna zwrotność. Elementy eksploatacyjne łatwe w wymianie, dobry stosunek jakości do ceny. Polskie drogi zamęczą każde zawieszenie. W Hiace co 30 000 km wymieniam gumki stabilizatora. Teraz po 200000 wymieniam przednie górne wahacze. Po za tym bez uwag.
Świetne lusterka zewnętrzne.
Bardzo szybko się nagrzewa - szczególnie zimą to ważne. Moim zdaniem każde auto dostawcze powinno być wyposażone w klimatyzację ale na to chyba trzeba jeszcze trochę poczekać
Kierowca ma bardzo wygodnie, pasażer po prawej średnio, pasażer na środku do kitu. Przydałoby się więcej schowków w kabinie.
Tu niestety średnio. Dopiero Hiace D4D zapewniają niski poziom hałasu w kabinie.
Moje średnie zużycie paliwa to 10l/100km w cyklu mieszanym przy dynamicznej jeździe. Zanim wyciszyłem kabinę i nie przekraczałem 110km/h zużycie było na poziomie 8l/100km.
Dla mnie rewelacja - bardzo cenię sobie TOYOTY pod jednym małym warunkiem - jeśli wyprodukowano je w Japonii. Angielskie wypusty wolę pozostawić bez komentarza.
Odpukać żadnych poważnych usterek nie odnotowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 116KM 85kW [l/100km]

Toyota Hiace IV