Ocena kierowcy - Toyota Land Cruiser III

Mcmiki, 7 lat temu
Silnik 3.0 D-4D 163KM 120kW
Rok produkcji 2000
Toyota Land Cruiser III 3.0 D-4D 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Samochód stary ale jary.Warty każdej złotówki.Wielka frajda i przyjemność.
Kupilem niedawno Land Crusera którego jakby nie ma w zestawieniu. Rocznik 1997 automat silnik d4d zawieszenie klasyczne.Pewnie coś było kombinowane z silnikiem może przekladka trudno powiedzieć.
Silnik 163 km . Wielki samochód z fantastycznym sercem.Niby mało koni na taką masę ale autko zbiera się fantastycznie.Ciągnie równomiernie od samego dołu.Dla mnie rewelacja. Pomyśleć że to konstrukcja z przed 20 lat.Szok
Automat 4 biegi plus nadbieg dolaczany guziczkiem w lewarku plus funkcja sport.Biegi wchodzą bardzo płynnie takie delikatne wyczuwalne szarpniecie.Fajnie redukuje i nie ma się do czego przyczepić
Oceniam na przeciętnie.Do tego trzeba się przyzwyczaic.Ten samochod jest na autostradę na ciężkie drogi raczej do jazdy prosto.Wszelkie gwałtowne manewry z zachowaniem szczególnej ostrożności.Wysoki środek ciężkości powoduje bujanie na boki.Trzeba się przyzwyczaić.Fatalne trzymanie siedzeń potęguje dziwne doznania podczas jazdy.
Miekko przyjemnie komfortowo.Po drogach szutrowych można gnac bez obawy .Mięciutka poduszeczka pod dupcia.Ale buja.Mi pasuje ale być może nie dla kazdego to fajna opcja.
Proste nieskomplikowane wszystko dobrze oznaczone.Fatalna tylna roleta w bagażniku.
Klima wydajna ale zabiera sporo paliwa.Myślę że ok 1.5 litra na 100km.Samochód jak na diesela szybko się nagrzewa.Mam dogrzewanie silnika.W automacie to bez sensu bo działa tylko na Neutralu a podczas jazdy nie.Taki zbędny bajer.
Jest oki.Trochę z tylu mało dla wysokich.Bagażnik rewelacja.Wszystko mam w samochodzie łącznie z pudlem zabawek dla mojego synka wielkim zestawem narzędzi jest jest jeszcze miejsce na sanki albo rower.
Jest cicho powyżej 130 km też akceptowalnie.
Spalanie tego samochodu to porażka. Jeżdżę ekonomicznie z głową wręcz eksperymentuje bo nigdy nie miałem automatu . Warszawa spalanie nawet 15.8 litra przy ujemnych temperaturach.Minimalne spalanie w miescie 11.33 .Max jak wyżej.Trasa z tempomatem 8.7 przy prędkości do 110 km.Uważam że bez tempomatu będzie mniej.Zanim przełączysz automat na sport zastanów się trzy razy.Nie wyłączam też nadbiegu.
Kupując 20 letni samochód za duże pieniądze szukałem niezawodnego pancernego samochodu który będzie idioto odporny.Dostałem dokładnie to czego szukałem.Wsiadam rano do autka i morda sama mi się cieszy.Land pokolorawal moje życie.Trudno że tyle kopci.Czuję że to były dobrze wydane pieniądze
Myślę że parę lat spokojnej jazdy bez awarii.Dbam o samochod wszystko wymieniam na czas.
Za wcześniej.Dam znac jak przejade 50 tys co nastąpi w tym roku.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D-4D 163KM 120kW [l/100km]

11,5