Ocena kierowcy - Toyota Paseo II Coupe

14 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Toyota Paseo II Coupe 1.5 16V 90KM 66kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : po wymianie uszczelki pod glowica, zaczelo brac olej
Zawieszenie : bardzo odczuwa polskie dziury, lecz w zakrety wchdzi idealnie
bardzo dobrze sie zbiera jak na 90KM. idealnie wkreca sie na wysokie obroty. na trasie nie ma problemow z wyprzedzaniem
Pare miesiecy po zakupie zobaczylem ze ginie mi plyn chłodzacy okazalo sie ze przedostaje sie do komory spalania, tak wiec wymienilem uszczelke pod glowica koszt 650zl, przejechalem 1000km i zapalila mi sie kontrolka od oleju, okazalo sie ze po wymianie uszczelki pod gł. zaczeła palic olej i to w bardzo duzych ilosciach na 300km ok 1 litr oleju. Według mechanika Paseo tak ma ze po wymianie uszczelki zaczyna palic olej, na potwierdzenie tej tezy pokazal mi drugie paseo zaparkowane przy warsztacie w ktorym bylo tak samo. Do wymiany byly piersciecie i zawory no i oczywiscie drygi raz uszczelka pod glowica.
W miare dobra chociaz niektore biegi czasem zazgrzytaly jak dobrze nie wysprzeglilem, tzn za szybko poscilem pedal. Na wszystkiech 5 biegach zbierala sie znakomicie.
Paseo w zakretach trzymala sie wysmienicie, praktycznie w kazdy zakret wchodzilem z dowolna predkoscia i nic sie nie slizgala ani przechylala.
Do przodu bardzo dobra, do tylu gorzej
dosyc dobre ogrzewanie, a chlodzenie to nie wiem bo nie mialem klimy
Bardzo dobrze sie siedzialo z przodu, fotele bardzo wygodne, dobrze trzymaly na boki oraz dobre podparcie kregoslupa w czesci ledzwiowej. w dalekie trasy nic sie nie meczylem. z tylu nie polecam osobie doroslej:D
od 120km/h dosyc ryczalo
mialem je w gazie takze autko bardzo ekonomiczne na butli 35l mozna zrobic nawet 400km. Czesci dosyc drogie, karoseria rowniez np. lampa tyl uzywana na aukcji 250zł
Ja chyba nie mialem szczescia do tego auta, ale nie polecam z uwagi na silnik. Co do niezawodnosci to pomimo apetytu na plyn chlodniczy i olej, to dowiozlo mnie wszedzie i nigdy nie mialem sytuacji zeby nie odpalil silnik.
Toyota Paseo II Coupe