Ocena kierowcy - Toyota Picnic

witoldo, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 128KM 94kW
Rok produkcji 1999
Toyota Picnic 2.0 16V 128KM 94kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
To moje 11-te auto w życiu i jak do tej pory najlepsze. Brakuje mi skrzyni automatycznej i tylko dlatego chcę go zmienić. Ale przyznam, że z tym autkiem rozstać bedzie się ciężko. Mój następny typ to Rav-4 III 2,4 lub 3,5 z USA.
2,0 benzynka. Pełna kultura, jak to japończyk. Bardzo dobry moment obrotowy. Na 5 biegu raz nie zauważyłem i przyspieszałem od 50 km/h, był słaby, ale zero drgań. Unikam takich sytuacji ponieważ silnik musi mieć swoje obroty. Bdb stosunek masy do mocy.
Biegi wchodzą doskonale. Nie zauważyłem tu problemu japońskich skrzyń czyli źle wchodząca 1 i wsteczny. Z tym elastycznym silnikiem jeździ się prawie jak automatem.
Doskonale jak na vana z tego okresu. Wielu może wydawć się miękki, ale na naszych dziurach świetnie wybiera nierówności, a w zakrętach REWELACJA- zero przechyłów! Tu japończycy zrobili kawał dobrej roboty - po dziurach miękki w zakrętach sztywny. Super.
Jedyny van w którym nie przeszkadza przedni słupek w jeździe na wprost, a tyłowanie jest bajeczne proste ponieważ jest przeszklony jak akwarium. W następcy Avensis Verso nie ma jednej tylnej szybki i już nie jest tak dobrze.
Wszystko pod ręką, trochę niemądrze włącza się przednie przeciwmgielne, ale to kwestia przyzwyczajenia. Świetne podłokietniki z przodu z regulacją, szerokie, a nie jak w Corolli Verso coś co wbija się w łokieć. Regujacja wysokości fotela likwiduje troche krótkie siedzisko (jak to w japończykach bywa), ponieważ część podudziowa nie obniża się- rewelacja!
Gdyby z tyłu były dodatkowe nawiewy żądaną temperaturę uzyskalibyśmy napewno szybciej. Po jej uzyskaniu wentylacji nie słychać ponieważ wentylator chodzi na 1 lub 2 z 4 biegów.
Miejsca jest tyle, że można prawie spacerować. Wszystkie 6 foteli jest takich samych wymiarów. Siadłem sobie kiedyś w 3 rzędzie i było w sam raz. Mam 175 cm. Wyżsi nie dali by rady. U mnie 3 rząd jest zdemontowany i mam gigantyczny bagażnik. Po załadunu wakacyjnych bagaży zawsze zostaje jeszcze miejsce.
Do 100 km/h jest cicho (nie jak w Rolls-Royce). Poźniej robi się głośniej i od 130 km/h słychać silnik, opony, powietrze, ale nie jest to tragedia. W hondzie civic sedan 94' to wszystko było słychac od 70 km/h.
Od 8 do 10 l/100km. Na trasie do 130 km/h- 8 l. Powyżej- 10 l. Minęły czasy kiedy części do japończyków (tych na europejski rynek) były drogie. Ostatnio wymieniałem kompletne sprzęgło - oryginł ~650 zł
Na chwię obecną najlepsza oferta. Dużooo miejsca i niezawodniści w niskiej cenie
Nic mi się nie przypomina.
Wymieniłem łożyska kół przednich, ale czy to usterka? Wg mnie część eksploatacyjna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 128KM 94kW [l/100km]

9,5