Ocena kierowcy - Toyota Previa II

Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2002
Toyota Previa II 2.0 D-4D 116KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : jak wyżej...
Świetny wóz dla rodziny z dziećmi... porozsadzasz i masz spokój :).. szeroka możliwość konfiguracji wnętrza, wypinane i przesuwane fotele... rozsuwane drzwi pozwalają na wprasowanie sie w waskie miejsca parkingowe bez stresu ze nie wysiądziesz :). Oszczędny diesel pozbawia cie stresu co do kosztów eksploatacji. Marka daje ci pewnosc ze w potrzebie autko cie nie zawiedzie. Nic dodać nic ująć. Acha, gdyby nie pijany dureń który wjechał mi do przodu ( w odróżnieniu do gościa wyszłem z kolizji bez szwanku ) jeździłbym prevką do dzisiaj... ale następna będzie taka sama.
Silniczek palił od pierwszego kopa bez względu na temperaturę zewnętrzną. Lekkie drgania na jałowych obrotach, świetna funkcja elektrycznego podgrzewania płynu chłodniczego silnika, ciepły był po kilku minutach jazdy. Ciut słaby jak na 1770 kilo wagi auta.
bez uwag... mnie pasowała.
dość miekki na miasto, dość twardy na trase... dobrze pomyślane. Rozstaw kół prawie trzy metry :) . Mógłby mieć lepszy skręt.
Grube słupki mimo trójkątnych szybek. Bez czujnika parkowania trudno wyczuć odległości. Podczas jazdy siedzi się wysoko co daje świetną perspektywę na przód i boki.
Pierwszy mój van i japończyk a mimo to od razu zakumałem co i gdzie... obsługa jak w nokii,,, intuicyjna :) . Mimo wysokiego wzrostu bez problemu znalazłem wygodną pozycję. Rozsuwane drzwi z obu stron,,, plusik.
Bardzo duży zakres regulacji nadmuchu. Oddzielne nawiewy i regulacje dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń,,, według mnie wszystko jest jak trzeba. Odparowanie szyb mimo rozmiarów bezproblemowe.
Moim zdaniem autko jest skonstruowane ciekawie. Wewnątrz wydaje się dużo większe niż sugeruje wygląd zewnętrzny. Siedem osób na przesuwanych fotelach siedzi wygodnie a mimo to pozostaje jeszcze kawałek bagażnika. Dla mnie bomba.
Nic szczególnie mi nie dokuczało. Jak na duże i już siedmioletnie auto wyciszenie całkiem przyzwoite.
No i tu można by opowiadać..... Zaskoczony jestem absolutnie ekonomiką spalania tego silniczka. Moim zdaniem motorek jest majstersztykiem inżynierii pod tym względem. Mimo 1,8 tony masy autka spalanie w cyklu mieszanym na dystansie trzech tysięcy kilometrów, pozostaje na poziomie 7,3-7,5 litra oleju napędowego !!! Biorąc pod uwagę trwałość i niezawodnośc silnika.... rewelacja. Silnik montowany jest również do innych powszechnych modeli toyoty więc dostepność części jest bezproblemowa.
Kupiłem doskonałe rodzinne autko za 10 tyś euro. :)
Mówią o felernych kołach dwumasowych w tych autach ale dotyczy to prawdopodobnie tylko łysych karków co to znaja tylko dwa położenia pedału gazu, góra i podłoga. Nie doświadczyłem żadnych problemów w czasie użytkowania prevki. Może jestem mało wybredny :) .
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]