Ocena kierowcy - Toyota Previa II

darek1979, 8 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2001
Toyota Previa II 2.0 D-4D 116KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Polecam wszystkim którzy szukają dużego, komfortowego, i taniego w eksploatacji minivana a może już Vana?
Samochód posiadam co prawda od około 7miesięcy, ale przestrzeń wewnątrz jest dużo większa niż np. w VW Sharanie którym jeździłem wcześniej, Toyotka jak dotąd jeździ bez najmniejszych zastrzeżeń, paliwo, wymiana oleju filtrów i jazda.Przesuwane drzwi bezcenne i bezstresowe przy małych dzieciach.
Silniczek nie jest może demonem mocy ani prędkości, ale odwdzięcza się przyzwoitym spalaniem i jest mało awaryjny.Średnie spalanie na poziomie 7l/100km wydaje mi się bardzo przyzwoitym jak na te gabaryty i masę auta.
Nie mam żadnych zastrzeżeń poza tym, że brakuje jej szóstego biegu, tutaj wspomniany wcześniej Sharan wygrywa, ponieważ przy 120km/h w previi zaczyna robić się głośno, a 6 poprawiła by znacząco komfort podróżowania
Prevka prowadzi się pewnie i bez zastrzeżeń, płynnie pokonuje wszystkie nierówności, do środka nie dobiegają żadne niepokojące odgłosy.Wiadomo że nie jest to F40 i trzeba pamiętać że jest wyższa niż osobówka, ale naprawdę jest dobrze.
Widoczność do przodu jest super, trzeba się przyzwyczaić że ma krótki przód i można podjechać praktycznie przednią szybę do przeszkody z przodu, jedyne do czego można się przyczepić to przy rozłożonych wszystkich fotelach we wstecznym lusterku wewnętrznym nie wiele widać(mnie to nie przeszkadza, ponieważ korzystam z mega dużych lusterek bocznych)
Bardzo dużo schowków, uchwytów na napoje, może przydałby się jakiś dodatkowy schowek w bagażniku, ale tragedii nie ma.Fajną rzeczą są dodatkowe uchwty na kubki montowane pod zapalniczką z przodu
Ogrzewanie dzięki dodatkowej dmuchawie w bagażniku bardzo wydajne, klimatyzacja też daje radę, duży plus za otwierane szyby w przesuwnych drzwiach.
Nic dodać, nic ująć, nawet przy siedmiu fotelach jest sporo miejsca na bagaże, ostatnio przewoziłem dwa duże rowery po wymontowaniu trzech foteli, we wspomnianym Sharanie możemy o tym pomarzyć.
Niestety previa nie jest mistrzem wyciszenia do 100km/h nie jest źle ale powyżej zaczyna robić się głośno, szczególnie ze względu na brak szóstego biegu.
Koszty części zamiennych na przyzwoitym poziomie, spalanie również nie zrujnuje waszej kieszeni.
Toyota wykonała naprawdę przyzwoity samochód który w tej chwili można kupić za bardzo przyzwoite pieniądze.
Od momentu zakupu tj. ok 7miesięcy, usterek brak :)
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]