Ocena kierowcy - Toyota RAV4 II

podly1, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Toyota RAV4 II 2.0 i 16V 150KM 110kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Kupując auto o masie 1600kg i takich gabarytach - nie spodziewałem się takiej lekkości w prowadzeniu. Autko jest posłuszne i prowadzi się delikatnie. Silniczek 2 litry VVTi - cichutki, mocny i niezawodny. BAJKA!
Jestem zachwycony tym samochodzikiem!!! Mimo kilku drobnych niedociągnięć auto jeździ i prezentuje się znakomicie.
Bardzo fajny silniczek, cichutki i mocny. 150 KM daje sobie doskonale radę z masą 1600kg. Ale w 10s do setki - jak podaje producent - nie osiągnąłem, zresztą to autko nie nadaje się do ścigania. Jestem bardzo zadowolony.
Biegi wchodzą lekko. Zadziwiła mnie bardzo elastyczność skrzyni - rewelacja. Irytuje tylko trochę wsteczny, nie zawsze wskakuje za pierwszym razem.
Rewelacja, miękko, ale sprężyście. Żadnych stuków, niepotrzebnych nurkowań na dużych wybojach. Pewnie wjeżdżam na wszystkie wyboje, dziury itp.
Widoczność z przodu doskonała. Niestety gożej z widokiem przy cofaniu - ale taki urok tych samochodów. Zachciało się mieć kółko z tyłu... Ale jak wygląda!!!
Nie ma rewelacji - ale jest ok. Bardzo brakuje mi sterowania radiem przy kierownicy. Ale to chyba największy zarzut.
Sotkałem się wcześniej ze złymi opiniami na ten temat... Nie mam pojęcia czemu!!! Grzeje świetnie, szybko i dość cicho. Szyby nie parują. Klima też chłodzi momentalnie. Bajka!!!
Miejsca dużo i z przodu i z tyłu. Regulowane tylna kanapa ( przód-tył, regulacja kąta oparcia ) daje komfort pasażerom. Po złożeniu kanap z tyłu robi się ciężarówka!!!
Wyciszenie idealne. Silniczek cichutki, zawieszenie rewelacja. Tylko po zawieszeniu tylnej kratki jakieś skrzypienie co mnie irytowało - więc kratka poszła precz :-)) No i tylna półka coś mi też czasami skrzypi... Na razie podgłaśniam muzykę - ale niebawem wypowiem skrzypiącej półce wojnę.
Jak na taką masę, jak dla mnie jest baaardzo dobrze!!! 11L /100km po mieście !!!
Idealna równowaga - pełna harmonia ceny do jakości. Jestem bardzo zadowolony! Moja niunia (Ravka) - jest warta tych pieniędzy!!! A nawet większych!!!
Doskonałe auto!!!
Doskonałe auto!!!