Ocena kierowcy - Toyota RAV4 II

SirCrusader, 7 lat temu
Silnik 2.0 16V D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota RAV4 II 2.0 16V D-4D 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Układ 4x4 działa wyśmienicie. W czasie jazdy czuć wyraźną różnicę pomiędzy Rav 4 a innym autem z napędem na 1 oś.
Toyota rav4 II jest autem niesamowitym. Kupiłem go z myślą o podróżach, ale i w mieście się super sprawdza. Krótki, bardzo zwinny i skrętny. Nie ma problemu z parkowaniem. W trasy i wakacje jest to auto idealne i wygodne. Nie jest demonem autostrad, ale to inny typ auta. W górach pokazuje swój pazur i gorszych warunkach na drodze. Dla 2 osób albo rodziny 2+1 auto genialne (dla większej rodziny nie wiem, bo nie ma aż takiej). Jak złożę siedzenia to mam małą furgonetkę. Służyła mi przy przeprowadzce jak również wożeniu mebli i nawet choinka w środku zmieściła się ponad 2 m. Również ciekawy patent to przesuwane i oddzielane siedzenia na tylnej kanapie. Z otwieraniem drzwi na bok nie ma problemu a daje fajnego charakterku ;) Stały napęd 4x4 to porostu bajka. Deszcz, snieg czy lekki teren (nie wyprawa nad Bajkał w Rosji ;) Jeździłem wieloma samochodami i muszę przyznać, że Rav 4 II jest autem genialnym! Uroku dodaje również bogate wyposażenie: skóra, podgrzewane siedzenia, nawigacja - ekran, szyberdach, czujniki parkowania, lusterko wsteczne nie oślepiające. najważniejsze na koniec - auto niezawodne! Oczywiście przy odpowiednim dbaniu.
Bardzo dobry - stara konstrukcja bez nadmiernej elektroniki i filtra DPF. Chociaż przydałoby się trochę więcej KM i Nm. Trzeba uważać na wtryskiwacze Denso.
bardzo dobrze działa, ale przydałby się 6 bieg na autostrady.
najlepsza sprawa w tym aucie. Jeździ się bardzo przyjemnie czy to w sniegu, deszczu czy też lekkim terenie.
Widoczność jest super doskonała dzięki wysokiej pozycji jak również dużej szybie z przodu i z tyłu również.
Przyjemna deska rozdzielcza. Wszystko jest na swoim miejscu. Również sporo fajnych skrytek i uchwytów.
Działa bardzo szybko i wydajnie.
Jest jej bardzo dużo szczególnie, ze siedzi się wyżej. Co prawda do Hiszpanii bym z 3 osobami z tyłu nie jechał, ale z 2 już tak.
Jest ok choć przy autostradowych prędkościach jest już głośno w kabinie.
Uważam, Rav 4 II jest autem ekonomicznym. Przypominam, że posiada stały układ 4x4 wiec to sporo potrzebuje mocy i paliwa. Auto spala mi w trasie około 7L oleju napędowego/100 km. Najniżej udało mi się zejść do 6,14L/100 km na zwykłych drogach we Włoszech na austriackim paliwie z wyłączoną klimatyzacją (zamiast tego miałem szyberdach). Na autostradzie z włączonym tempomatem na 110 km/h wychodzi mi około 7.1L/100km. natomiast w mieście około 8.1L na 100 km a ze staniem w korkach 8.5L.
Bardzo dobra choć trzeba przyznać, że te auta trzymają cenę na rynku wtórnym.
Brak. Przy odpowiednim dbaniu auto odwdzięczy się niezawodnością co potwierdza moje doświadczenie jak i rożnego rodzaju rankingi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V D-4D 116KM 85kW [l/100km]

7,1