Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV

Chris, 8 lat temu
Silnik D-4D 125 124KM 91kW
Rok produkcji 2014
Toyota RAV4 IV MPV D-4D 125 124KM 91kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Strasznie się rysuje to sprawia duży problem wizualny!
Jest naprawdę niezłym samochodem choć wykonanie wnętrza jest tandetne. Silnik chodzi dobrze bez problemów, za to skrzynia manualna jest dość słaba, następnym razem wybrałbym automat.
Silnik chodzi naprawdę super nie z nim problemów ma dobry zapas mocy, chociaż to diesel to nie słychać go tak głośno sądzę że po paru latach wcale nie będzie sprawiał problemów.
Skrzynia biegów jest jednym ze słabych punktów samochodu, wsteczny łatwo pomylić z jedynką bo z pospiechu przyciśniemy przycisk blokady wstecznego do góry i nie raz mało nie wjechałem komuś w zderzak. Po krótkim zastanowieniu wybrałbym drugim razem automat.
Samochód jeździ bardzo przyjemnie jest dość ciężki więc przy prędkościach autostradowych po mijance z tirem nie czuć podmuchu wiatru jest to bardzo przyjemny samochód, układ kierowniczy działa wyśmienicie nie ma się wręcz do czego przyczepić.
Fotele kierowcy i pasażera są zrobione z bardzo komfortowej do siedzenia tapicerki materiałowej ale za o kiedy taka tapicerka się zabrudzi nie łatwo ją wyczyścić, za to ,,ławka'' z tyłu jest strasznie nie wygodna po dłuższej trasie wszystko boli i nie chce się już nigdzie potem ruszać chodź jak wspominałem ławka jest nie wygodna.
Samochód jest dość ergonomiczny, dobrze zbudowany zaś wykończenie wnętrza nie zaskakuje.
Samochód posiada dwu strefową :( automatyczną klimatyzację podgrzewanie przednich siedzeń z przodu, ale z tyłu projektanci w ogóle nie pomyśleli o tym że z tyłu też jeżdżą ludzie a nie worki ziemniaków którym jest obojętnie czy jest ciepło czy zimno, nie ma też niestety podgrzewania tylnej kanapy, a szkoda.
Nic dodać nic ująć co do przestrzeni dla pasażerów tego samochodu z tyłu jest multum miejsca spokojnie można podróżować w 5 osób.
Wyciszenie Toyoty jest na nie lada poziomie jest wprost idealne, nie słychać w środku odgłosów warczącego diesla nawet przy prędkościach autostradowych, podczas jazdy można spokojnie rozmawiać.
Co do kosztów utrzymania dużo do powiedzenia nie mam ponieważ mam samochód dopiero rok i staram się jeździć uważnie po dziurawych polskich drogach. Za przegląd po 15000 km zapłaciłem tylko 400zł z myciem samochodu i czyszczeniem wnętrza więc nie jest źle, ale powoli zbliża się przegląd po 30000 km więc zobaczymy czy Rawka wywinie mi psikusa.
Co do jakości samochodu jest przeciętnie ponieważ lakier metaliczny w tym samochodzie rysuje się okropnie,a jak mówiłem wcześniej wnętrze jest tandetnie wykonane ponieważ wszystkie plastiki się rysują i są brzydki jak na taki samochód to zbrodnia ale podobno część z nich można wymienić na gwarancje więc nie jest znowu tak źle.
Samochód po roku użytkowania nie miał żadnych drobnych jak i poważnych usterek więc niezawodność Toyoty się jak dotychczas sprawdza.

On - zużycie paliwa dla silnika D-4D 125 124KM 91kW [l/100km]

Toyota RAV4 IV MPV