Ocena kierowcy - Toyota RAV4 IV MPV

Silnik D-4D 125 124KM 91kW
Rok produkcji 2015
Toyota RAV4 IV MPV D-4D 125 124KM 91kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Komfortowe auto, dynamiczny silnik, spalanie ok
Bardzo fajny SUV o rozmiarach kompakt+. Minimalnie mniejszy od Outlandera, ale przestrzeń dla pasażera podobna. Ze względu na swoje rozmiary i dynamikę stanowi kompromis dla jeżdżących na mieszanych trasach - pomiędzy SUVem a limuzyną.
Mama 2.0D z modułem Toyota Boost - w mojej ocenie warto dopłacić za ten element (4800zł). Auto jest o wiele bardziej dynamiczne. Porównuje do wcześniejszego Citroena C-Crosser (2,2D 160KM). Bez modułu Toyota boost - nadaje się do spokojnej jazdy, raczej dla starszych osób.
Jest optymalnie ustawiona. Początkowym problemem jest wyczucie sprzęgła - wymaga nieco większego "gazowania".
Świetnie się prowadzi. Nie ma bujania na drodze na zakrętach (jeżdżę systematycznie zakopianką). Zawieszenie i wysokość samochodu jest optymalna.
Tutaj nie ustępuje niczym SUVom z klasy premium (mam do porównania Volvo XC 60)
Nie zauważyłem żadnych wad w tym zakresie. Idealne dla 4-osobowej rodziny.
Działa jak powinno. Nie znalazłem żadnych minusów.
Przy założeniu, że samochodem podróżują 4 osoby (nawet wysokie). Z tyłu jest masę miejsca. Istotna jest bardzo duża możliwość regulacji siedzeń pasażerów.
Auto spełnia oczekiwania. Jest cichsze niż Outlander i mój dotychczasowy Citroen C-Crosser.
Serwis Toyoty nie nie należy do najtańszych. Z drugiej strony przy nowym aucie tych wizyt niema zbyt wiele, Spalanie średnie na poziomie 6,9l.
Kupiłem auto za ok 135tyś. W tej cenie miałbym "lekko używane" auto klasy premium. Uważam, że lepiej mieć nowe auto tej klasy niż lekko używane wyższej.
Ponoć Toyoty się nie psują - okaże się. Na razie miałem jedną denerwującą usterkę - wypięła się kostka od czujników pasów z tyłu - denerwujący pisk i tyle. Naprawione w 30min od ręki. Ale jednak to przemawia na minus...
Na razie brak. Nowe auto więc nie ma sięczego spodziewać...

On - zużycie paliwa dla silnika D-4D 125 124KM 91kW [l/100km]

6,8