Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Mariusz, ponad rok temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW
Rok produkcji 2022
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 218KM 160kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Napęd, wspòłpraca silników w układzie hybrydowym.
Zamòwione koniec października 2021, po pół roku gotowa do odbioru prosto z Japoni. Wersja duńska nieźle wyposażona. W tym czasie YouTube różne fora internetowe i przerażenie....... kupiłem czołg który pali 12 litròw. Teraz po ponad 4 tys. powiem jedno - genialny napęd. Wakacje 2022 Śląsk - Pieniny parę wypadów m.in. Słowacja, Zakopane itd. średnie spalanie 4,6 wskazanie komputera, obliczenie po tankowaniu 4,7. Styl jazdy spokojny bez nerwowego przyspieszania, to hybryda trzeba się nauczyć nią jeździć. Przejechane 881 km. na jednym tankowaniu kontrolka rezerwy jeszcze się nie świeciła do przejechania w/g kompa ponad setka. Trasa do Niemiec A4 , prędkości do 150 -160 km/h . Dystans 930 km. srednie spalanie na poziomie 6,7 - 6,8. Czas jazdy 8 godz. dość dużo odcinkòw autostrady w budowie. Od 130 robi się głośniej ale tragedi nie ma. Doniesienia o b.głośnym wyciu skrzyni biegów przesadzone. Jedno jest pewne auto wymaga zmiany stylu jazdy ale wizyta na stacji paliw rekompensuje wszystko. Zdecydowałem się na hybrydę i wiem co jest z tym związane. Brałem pod uwagę Mazdę CX-5 jest być może ładniejsza ale to tyle. W spalanie poniżej 7 l. raczej nie wierzę.
Genialny napęd hybrydowy. Pomyślcie czego tego auto nie ma.........śmieszne tak myślicie? Nie ma klasycznej skrzyni biegów, rozrusznika. Nieźle przyspiesza jak trzeba, źadnego turbo, pojemność 2,5 l. mam wyliczać dalej? Silnik to tylko generator jak się nie mylę. Reszta to bajdużenie ludzi którzy nie mają pojęcia o tej technologi.
Już pisałem wszystko działa idealnie. Z tym wyciem to przesada, wszystko w granicach tolerancji.
Jak dla mnie Ok. Subiektywnie nie mam do czego się przyczepić.
Niby cienkie blachy. I co z tego? Dla mnie Ok.
Wymaga przyzwyczajenia. Po przesiadce z Kombi raczej postęp.
Wszystko na swoim miejscu. Reszta kwestia gustu i wymagań. Ogólnie jestem zadowolony ale pewnie po dłuższym zastanowieniu coś bym znalazł.
Wnętrze również podczas jazdy, silnie nagrzewa się w słońcu.
Nam wystarcza. Jest wygodnie, dużo miejsca.
Od 130 robi się wyraźnie głośniej. Tragedi nie ma.
Nie mogę jeszcze za dużo powiedzieć, ale przy tym spalaniu i teoretycznej bezawaryjności, nie będzie źle.
W tej klasie nie jest za droga, tak myślę. Trzeba zadać sobie pytanie o priorytety. Jeżeli zależy ci na multimediach dużych monitorach zazdrosnych spojrzeniach rodziny i sąsiadów to radzę odwiedzić inny salon. Chociaż to już się zmienia sądząc po ilości hybryd na polskich i nie tylko drogach.
Na razie perfekt.
Jak wyżej.