Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

mbaczynski, 3 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2020
Przebieg: 1 000 tys. km
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo ekonomiczny, w mieście 60%czasu jade na elektryku, cicho i bardzo ekonomicznie. Jak trzeba szybko opuścić skrzyżowanie to mocy jest aż nadto
Zawieszenie : jeżdże "patatajką" Niemcy- Wrocław ktora słynie z dziur i jest do przejechania jedynie lewym pasem ze względnym komfortem- w tym aucie jadę jakbym płynął przez dziury, mega komfort
Układ hamulcowy : trzeba uważać by nikt nie walnął w tył przy ostrym depnięciu
Wybór na Toyote padł z rozsądku i nie zaluje, nareszcie jazda samochodem mnie nie meczy i sprawia duzo radości, komputer z wskaźnikami jazdy eco troche mobilizuje ale nie trzeba się mocno starać zeby spalanie paliwa bylo niskie
Do wyprzedzania zbiera się szybko, reakcja na gaz jest w porzadku
Mala roznica miedzy eco i sport ale jakaś jest, ważne że dziala płynnie a przyspieszenia nie czuć, co dla jednych moze byc wadą- ja do codziennej kazdy cenie sobie max komfort, w tym zaskoczenie nieodczuwalnego w plecach przyspieszenia
ostre wyprzedzanie z nagłym skrętem moze wykrzywić budę albo zdarcie kapci
Widoczność świetna, dodatkowo mnóstwo kamer i czujników które automatycznie sie uruchamiają z wystarczającym wyprzedzeniem
Bomba, wygodnie, przyciski pod ręką, obsługa ekranu z przyciskami intuicyjna, przyciski na kierownicy duze i łatwe do wyczucia, klima prosta w obsłudze w szerokim zakresie. Jedyny minus to brak elektrycznej regulacji fotela pasażera, brak regulacji wysokosci fotela- moze byc problem dla bardzo wysokich osob.
super sprawne, obecnie upały 35stC i klima wraz z wentylacją foteli daje radę dosłownie w minutę
Jest super wygodnie, można się rozsiąść tak szeroko jak się chce
Mam porownanie tylko do 10 letnich aut średniej klasy i roznica ogromna, nie trzeba krzyczeć do siebie na dziurawych drogach ani przy prędkościach 140kmh.
to był powod kupienia auta i nie zawiodłem się a nadal auto się dociera
Taniej zawsze można ale nie ma na co narzekac
na razie tylko drobne rysy lakieru przy odbiorze, dojrzali je jedynie fachowcy od ceramiki
jeszcze nie miałem usterki- jedynie drobne rysy lakieru przy odbiorze w salonie, wymagały korekty przed założeniem folii i ceramiki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

6,3