Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Przemysław, 3 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2020
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Samochód mam dopiero miesiąc, więc opinia nie jest pełna. Jak dla mnie dynamiczny, dobre zawieszenie, akurat na nasze dziurawe i krzywe drogi. Idzie jak "czołg". Sama jazda jest przyjemnością. Po ostatnich opadach śniegu (jednak się zdarzają), nie żałuję, że dopłaciłem do 4x4. Super się wyprzedza. Przyjemnie wykończone wnętrze. No ale ... Do negatywów mogę zaliczyć zauważalny (może u mnie) zbyt mały wkład hybrydy w jeździe po mieście (nie wiem skąd się wzięły te spalania w mieście wg. tabel, u mnie to ok. 8,8 l/100). Dziadowanie na detalach. Brak podświetlanych przycisków w drzwiach (bardzo irytujące, szczególnie przycisk odblokowania drzwi) oraz schowka pasażera (żenada). Myślałem, że takich samochodów się już nie produkuje i to niezależnie od wersji wyposażenia (moja to C+pakiet L). Bardzo minimalistyczny interfejs multimediów. Wszystko zwalone na Android Auto.
Dynamiczny, osobiście nie należę do "sportowców". U mnie odczuwalny bardzo mały wkład silnika elektrycznego. Podawane osiągi spalania w mieście to dla mnie jakiś kosmos. Realnie mam może 8,8 l/100. Może w dłuższej perspektywie to się poprawi.
Nie mam doświadczenia w automatach, więc nie chcę wymyślać.
Nadaje się na polskie drogi. Nie muszę przejmować się ich jakością.
Ładna, na razie nie mam zdania o trwałości lakieru
Potrzebna jednak kamera z przodu
Fajnie się jeździ.
Uczucie nieszczelnych drzwi kierowcy (wieje zimno)
Wygodny
Nie jeżdżę tak szybko, żeby przeszkadzał mi bardzo hałas oporu powierza.
Brak danych. Sztucznie nie zaniżam.
Skąpstwo !!! Żeby w takim samochodzie (niezależnie od wersji wyposażenia, gdzie za wszystko najlepiej jakby dopłacał Toyocie) nie było podświetlanych przycisków w drzwiach i schowka ? Żenada !!!. Nie wyobrażałem sobie, że produkują jeszcze takie samochody. To samo dotyczy interfeisu konsoli multimedialnej. Jeżeli nie podłączysz Android Auto, to wizualnie cofnęliśmy się o 10 lat

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

5,4