Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Mateusz, 2 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2020
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Dość dobra dynamika jak na tak duże auto.
Inne : Praktycznie wszystkie elementy wnętrza.
Nie wiem skąd się na portalu wzięło tyle pozytywnych opinii dotyczących tego samochodu. Mam wersję 4x4 222KM Selection ze szklanym dachem i głośnikami JBL. Z perspektywy czasu wiem, że zakup głośników był strzałem w dziesiątkę, teraz mogę rozkręcić sobie głośno muzykę i nie słyszę trzeszczenia wszystkich elementów w samochodzie. Ostatnio jeździliśmy samochodem w dwie osoby żeby namierzyć miejsca, które wydają z siebie dźwięki podczas jazdy. Wyszło nam, że w moim egzemplarzu trzeszczy niemal wszystko, zaczynając od tacki do ładowania indukcyjnego a kończąc na boczkach drzwi. Jakość wykonania tego samochodu woła o pomstę do nieba. Nie jest to coś co warte jest 190 tysięcy złotych. Silnikowo jak dla mnie jest OK, spalanie też do przeżycia ale wykonanie wnętrza oraz bardzo słaba powłoka lakiernicza jest dyskwalifikujące dla tego samochodu.
Test łosia oblany, nie jest to super prowadzące się auto. Zdecydowanie za miękkie.
Bardzo miękka powłoka lakiernicza, pomimo jej zabezpieczenia ceramiką pojawia się na niej dużo rys.
Ergonomia nie przemyślana zupełnie. Boczek drzwi przednich jest tak skonstruowany, że wyciągając pas obija się cały plastik na drzwiach.
Przestrzeni jest bardzo dużo.
Bardzo marne wyciszenie. Jadąc z prędkościami 140 km/h jest to bardzo męczące.
Za serwis w Toyocie liczą sobie sporo kasy. Do tego wycieraczki szyby przedniej można wymieniać co chwilę(Po wymianie ich w serwisie Toyota po dwóch tygodniach znowu nie pracowały tak jak powinny)
Za 190 tys można kupić zdecydowanie lepsze auto.
Bardzo irytujące problemy z plastikami wnętrza, systemem multimedialnym oraz Android Auto - czasami trzeba włączyć i wyłączyć samochód żeby wykryło, ze jest podłączony telefon.... Otwieranie klapy za pomocą gestu graniczy z cudem - przestałem już nawet próbować to robić. Przez ponad rok zadziałało to może u mnie z 5 razy.
Duże rzeczy w moim egzemplarzu się nie psują

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

8,7