Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

mmm999, 8 miesięcy temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2021
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Samochód od nowości 3 razy nie odpalił!!!!
Dobry marketingowo, rzeczywistość nieco inna po 1,5 r 3 razy nie zapalił, właściwości jezdne w porównaniu do rodzinnych kombi b. kiepskie, droga hamowania odczuwalnie dłuższa od innych samochodów na ekspresówce (auto dziwnie „nurkuje”). ma tendencje do przechyłów, podatne na podmuchy boczne. Polecam test spoza Polski (testerzy dziwnie omijają ten temat) https://m.youtube.com/watch?v=VtQ24W_lamY Przy 130-140 km/h robi się głośno, audio pogłaśniamy, po 20 min wyłączamy, bo szum z zewnątrz + słabe audio są męczące. Samochód przy większych prędkościach niż 120 km/h przestaje być oszczędny. Siedzi się trochę jak na taborecie. Teoretycznie fajny na miasto (spalanie, powyższe mankamenty z trasy nie przeszkadzają), ale wysoki i parkowanie/ manewrowanie nie jest fajne. Przeładowany czujnikami, przesadna ingerencja w to co robi kierowca- jak chce wyjechać z postoju czasami „pika” kilka czujek, trudno się zorientować przed czym ostrzegają. Z jednej strony skóra (także na desce, z drugiej tani, tandetny plastik. Plastik w bagażniku łatwo się rysuje. Fajny (moim zdaniem), design mocny silnik to moim zdaniem za mało jak na ponad 180 kPLN. Samochód imitujący fajne auto użytkowe. Ogólnie samochód ten spowodował, ze mniej lubię prowadzić samochód. Kupowałem na bardzo szybko, wszędzie trzeba było czekać na nowe auto miesiącami, a tu ostatnie sztuki dostępne w miesiąc, ale trzeba od razu zamieniać; żonie się b. podobał. Zakup był błędem, auto mocno rozminęło się z moimi oczekiwaniami względem rodzinnego auta za taka kasę. Pośpiech złym doradcą jest. Napęd na tył - wyłącznie elektryczny. Jeszcze jedno, pojechałem do Austrii zimą. Łańcuchy są wymagane. Toyota nie przewiduje łańcuchów (nie homologację żadnych na rynku). Standardowe się nie mieszczą w nadkolu. Jest jedno rozwiązanie - za ok 2,5 tys, ale tez formalnie nie akceptowane przez toyotę. Pytania do Toyoty - bezskuteczne.
Fajny, mocny. Ale mocy przy kiepskim zawieszeniu i układzie jezdnym nie można wykorzystać.
Bezstopniowa, wchodzi na obroty zanim ssmochod przyspieszy. Ja się nie mogę sie do tego przyzwyczaić. Spowalnia przyspieszanie (reakcja z opóźnieniem).
Kiepski, dynamiczna jazda w zakrętach o niebo gorsza niż w moim drugim starym rodzinnym samochodzie w wieku 13 lat i na pewno ze zużytym już nieco zawieszeniem.rav4 v rozczarowuje.
Ładny design, kiepska aerodynamika. Jazda 120 km/h i robi się głośno.
Na trasie ok, na miasto za wysoki, co utrudnia parkowanie / manewry.
Kiepski tablet. Ergonomia dziwna. Np. grzanie chłodzenie siedzeń to pewnie powinny być kolory czerwony / niebieski, a tu jakaś pstrokacizna. Cześć przycisków nieoświetlona i zabawa w ciuciubabkę jak jest ciemno.
Wentylator słabszy niż w innych samochodach z którymi miałem do czynienia
Jak na ten rozstaw osi bardzo ok
Słabo , ale to podobno standard w tej klasie aut.
1200-1300 zł pierwszy przegląd, kolejny będzie kosztował 1800-1900 zł. Inne marki robią to taniej.
Rodzinne kombi większości marek są moim zdaniem lepszym wyborem niż suv toyoty.
Trzy razy nie odpalił w ciągu 1,5 roku (mały akumulator, kiepski awaryjny immobilizer dokładany przez Toyotę). Pojawiły się lekkie stuki w zawieszeniu (a jeżdżę dość ostrożnie) w innych samochodach, którymi jeździłem naprawy zawieszenia to rzadkość. W serwisie gwarancyjnym stwierdzono, że nic nie stwierdzono.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

3,8