Lista ocen Toyota Starlet III (74) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wito
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Wystawiam najwyższą ocenę. Choć komfort pozostawia wiele do życzenia, to jednak auto rewelacyjnie trzyma się drogi. Zrobiłem kiedyś trasę przez całą Polskę z dosyć dużą prędkością i obciążeniem, następnego dnia tak sobie z nudów podjechałem na stację coby sprawdzili na urządzeniach jak się czują amorki. Jakież było moje zdziwienie, gdy mi powiedzieli że z amorków z tyłu to tam już nic nie zostało. Czyli krótko mówiąc amorki mogą być zużyte, a...
~S1S
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
auto jest bardzo neutralne co strasznie trudno osiagnac przy przednim napedzie :) jedyny minus to to ze autko troche sie przechyla na szybszych zakretach... ja rozwiazalem ten problem zakladajac stabilizator z starlet P9 (96r > ..) jest identyczny a kazda Starlet III P8 ma zrobione pod niego otwory wiec wystarczy go tylko przykrecic :) niestety dzieki temu zwieksza sie podsterownosc... no ale juz mysle nad zrobieniem wlasnego stabilizatora na...
~adamczyk15
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Mieszkam w górach i tu jeszcze niespotkałem podjazdu gdzie niemógłbym wyjechać.Amortyzatory z tyłu szczególnie delikatne tzn.niewiem czemu czeęsto sie zużywają,wymieniam co 2 lata(może temu że kupuje najtańsze)Z przodu jeszcze oryginalne fabryczne(od 4 lat na przeglądzie mówią że można myśleć nad wymianą ale jeszcze mieszczą sie w normie).W każdym jednym modelu szybko zużywają sie tylne kielichy.Poza tym bez zarzutu.
~Jimmy
Hatchback 1.5 D 55KM 40kW
Noo, tutaj jest na sportowo i bardzo przyjemnie, subiektywnie lubię to zawieszenie. Twarde, ale tylko subaru tak wchodzi w zakręty z tych aut którymi jeździłem.. Ostatnio pojezdziłem kilka dni starletką i potem wsiadłem do mojego mercedesa 124. O mało nie wykosiłem kukurydzy a wydawało mi się, że jadę o 20 km wolniej... Dodam, że Mc-persony chałasują z przodu, ale w prosty sposób można je wyciszyć.
~Yarek
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Jeżeli amortyzatory mają sprawność powyżej 50 procent to auto trzyma się drogi jak przyklejone. Po kilkunastu atach użytkowania wymieniłem sprężyny na nowe i auto robi... za terenowe, ponieważ ostatnie kilka kilometrów dojazdu do domu to drogi polne i leśne z wybojami, jednak Starleta daje radę, twarda z niej sztuka.
~RoadRunner
Hatchback 1.3 16V 82KM 60kW
To chyba jedyny mankament tego auta. O ile prowadzi się bardzo pewnie i dobrze trzyma się drogi, o tyle czuć każdą nierówność, szczególnie na tylnej osi. Jak kupiłem auto to miało już zrobione 150 tyś więc myślałem, że jak wymienię amory z tyłu to będzie lepiej. Było, ale nieznacznie.
~kospaco@wp.pl
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Trochę za niskie zawieszenie - przez co po kilkunastu zahaczeniach o progi zwalniające, urwało mi rurę pomiędzy kolektorem a tłumikiem pośrednim. Pomogło spawanie. Wydech nie wymieniany od nowości! Pewność prowadzenia zalezy od amortyzatorów - a u mnie więcej niż potrzeba, by je wymienić.
~eR
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Brak wspomagania kierownicy nie jest problemem, bo auto ma i tak małe koła. Sterowność bardzo dobra. Zawieszenie proste, dość trwałe i bez zastrzeżeń jak na tę klasę auta. Przednie tarcze hamulcowe zużywają się szybciej niż w niektórych samochodach, podobnie tylne amortyzatory.
~Szczypek
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
tutaj też nie mam zarzutów, chociaż trzeba uważać na lekki tył który lubi się zacząć uślizgiwać. jedyny minus to dość trudno dostępne sportowe części zawieszenia, ale dla chcącego nic trudnego ;)
~thomb
Hatchback 1.3 i 12V 75KM 55kW
Dość twarde auto, zdecydowanie niekomfortowe ale stabilne i raczej nie zaskakuje na drodze. Szerokość opon wpływa dość mocno na właściwości jezdne (może to banał ale w tym aucie bardzo wyraźnie to czuć).