Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

Ekolud, 17 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Absolutnie bezawaryjne, zwinne, dynamiczne, ale ekonomiczne autko dla każdego. Niemal doskonałość na kółkach. Tylko dlaczego tak niedoceniane (mało popularne)???! Może to i dobrze - przynajmniej ... nie ukradną.
Miodzio pracuje - w końcu silnik z większej Corolli, na którą teraz dają gwarancję na 1.000.000 km! Zawsze odpala. Obojętnie ile mrozu i ile stoi. Pracuje równo, z mocą (75KM przy 750kg wagi!) i ekonomicznie.
Pięknie, dostojnie chodzi i nie drży drążek. Mały skok. Przyjemny opór. Zawsze wchodzi bieg. Elastycznie skalibrowana. Rewelka.
Jedzie się przyjemnie- nie za twardo, nie za miękko. Dobrze pokonuje przeszkody. Dobrze zachowuje się w terenie. Lekki przód może powodować, że ruszając można zrywać asfalt. Ni potzreba wspomagania - wg mnie wystarzająco lekko chodzi.
Jak na normalny samochód, a nie kabriolet - 5 gwiazdek. Duża szyba przednia. Duże i obniżane z przodu dla lepszej widoczności szyby boczne. Do tyłu dobrze widac, jak na nie-kabriolet, bo autko jest dość niskie (i psa się dojrzy).
Jakoś do niczego nie mogę się przyczepić. Minimalizm w przyciskach, wszystko pod rękami. Lusterka ustawiane z wewnątrz - do prawego trzeba się troszkę nachylić. Wygodny fotel.
Doskonałe ogrzewanie! Po 3 minutach leci gorąco w zimie! Chłodzenie dobre, jak na auto bez klimy, a w razie co - można otworzyć okna. Na najwyższych obrotach wentylacja dość głośno pracuje (trzeci stopień), ale rzadko się używa bo ten ciąg powietrza urywa głowę (fajne do omrażania i odparowania szyb).
Z przodu superwygodnie. Pełna regulacja foteli. Fotele ergonomiczne. Dobre zagłówki. Dużo miejsca na nogi i łokcie. Drążek nie zahacza o kolana. Z tyłu gorzej dla wysokich. Dzieci i normalni ludzie mieszczą się dość swobodnie. W pięć osób ciasno z tyłu. Bagażnik, choć na to nie wygląda - duży - wchodzą 4 koła, parę drobiazgów i nieduża torba. Można przewrócić tylne, dzielone niesymetrycznie siedzenia - wtedy to już jest Toyota dostawcza.
Silnik cichutko pomrukuje jak pszczółka. Nic strasznego nie słychać, chyba, że się jedzie po żwirze. Wycieraczki mają 3 stopnie regulacji predkości z przodu i 2 z tyłu - można zmniejszyć obroty jak kogoś drażni to szuranie po szybie.
Nic się nie psuje więc nie wiem ile kosztują części. Pali mało benzynki, choć jeżdże bardzo dynamicznie i na benzynie z przymarketowej stacji (akuku!to ja - ten pierwszy na światłach!). Bardzo ekonomiczny! Toyota też z tego jest znana.
Za te 10 tysięcy mieć takie wspaniałe pod niemal każdym względem (prócz wielkości) autko to marzenie!! Moje marzenie się spełniło. Polecam bardzo, bardzo!
Normalne wymiany eksploatacyjne (paski, klocki, płyny). Poza tym - NIC się nie dzieje. Kocham tą Toyotkę - Gwiazdeczkę (Star-letkę)!
Już dawno przestałem się bać awarii gdzieś na trasie. Mam do Niej pełne zaufanie. Super bezawaryjne auto. W rankingach używanych kilkunastoletnich - najmniej awaryjne na świecie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,2