Ocena kierowcy - Toyota Verso Minivan Facelifting

arvedu, 9 lat temu
Silnik 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Rok produkcji 2013
Toyota Verso Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Ogólnie dobrze, ale diabeł tkwi w szczegółach
jak na samochód rodzinny wystarczająca moc, przyzwoita kultura pracy silnika, wybierając ten silnik kierowałem się niezawodnością,
precyzyjna sześciostopniowa przekładnia, nie ma się czego przyczepić
precyzyjny układ kierowniczy,zawieszenie zestrojone bardzo komfortowo, ale co zaskakujące daję radę nawet przy bardziej agresywnej jeździe.
widoczność bardzo dobra, ale pojawia się tu pierwszy problem o który napiszę w usterkach bo tam jej miejsce
niby wszystko ok dużo miejsca spora możliwość regulacji zwłaszcza foteli drugiego rzędu, ale mnie osobiście brakuje regulacji wysokości podłokietnika(jak ktoś lubi wysoko ustawiać fotel to podłokietnik jest zdecydowanie za nisko) a jak jesteśmy przy ustawianiu fotela to mam mały niedosyt związany z tym, że jak odsunę fotel tak żeby było wygodnie dla nóg to brakuje mi regulacji na kolumnie kierownicy. brakuje też miejsca na tel czy tez portfel, tak aby był pod ręką. za to fotele sa bardzo wygodne, obawiałem sie braku reg. ledzwi ale zupelnie niepotrzebnie fotele sa swietnie wyprofilowane. czytelność i umiejscowienie przełączników i zegarów bez zarzutu.
bez zarzutów, przetestowane w zimie i w lecie
miejsca jest pod dostatkiem, w pięć osób można komfortowo podróżować na długich trasach.
wyciszenie na przyzwoitym poziomie przynajmniej tak to 100-110 potem juz trche gorzej
jak to benzyna, jak ktoś ma ciężką nogę to niech nie będzie zdziwiony jak mu spalanie skoczy do 10l, pozostałe koszty eksploatacji do przeżycia.
no i tu parę negatywnych uwag, mianowicie jak na taką cenę mój egzemplarz kosztował 90000 można oczekiwać przyzwoitego wykonania, a tak nie jest, plastiki słabej jakości a w dodatku źle spasowane, kierownica jadąc na wprost wcale nie jest ustawiona prosto odkąd składają je w turcji to już nie jest ta toyota co przed laty
tu mam największy dylemat, bo mechanicznie wszystko jest ok, ale mam problem z przednią szybą, która zniekształca obraz, była wymieniona na gwarancji, ale druga tez jest felerna:/ jazda z taką szybą jest irytująca, a poza tym po przejechaniu kilkudziesieciu km normalnie bolą oczy.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Valvematic 147KM 108kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Verso Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
7,7
Toyota Verso Minivan Facelifting