Lista ocen Toyota Verso (66) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sielim
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
5.7 l to można uzyskać w trasie przy prędkości około 50-60 km/h. Wlekąc się za ciężarówkami udało mi się nawet na odcinku około 80km zejść do 5.3, trasa z Kościerzyny do Gdyni - ale to ciężko nazwać jazdą. Normalnie bez szaleństw w trasie spali około 7l, w mieście raczej lekka noga będzie około 8l, przy prędkości 130-140 autostrada podchodzi pod 10, więcej się tym samochodem nie jeździ, szkoda skrzyni biegów no i jest podatny na podmuchy...
~Łukasz
Minivan 2.2 D-CAT 150KM 110kW
Corolla VERSO 2,2 140 km (poprzednik VERSO) palił mi średnio 5.7 - 5.8. Jazda głównie w trasie. W mieście nigdy powyżej 6.7. Obecny model to szok - 7,8 - 8,0 l w trasie! Wiem, że to automat i samochód jest cięższy ale i tak różnica 2 l/100km jest ogromna. To największe rozczarowanie. Jeszcze nie byłem na przeglądzie ale czekam na wezwanie do serwisu w sprawie zacinającego się pedału gazu (u mnie się nie zacina). Może to ten silnik D-CAT...
~Buczo
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Zważając,że jest to auto duże i ciężkie,nie ma co liczyć na osiągi takie jak Honda Insight.Te 7.9 litra średniego zużycia trzeba liczyć,w mieście prawie 9.Przeglądy w Toyocie nigdy nie należały do tanich,ale marka pociąga za sobą koszty.Podobnie jest z częściami,mówimy o oryginalnych.Ale trzeba zaznaczyć, że wg mnie są to auta,w których nader rzadko słyszy się aby coś poważnego się popsuło.
~Darfi
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
Spalanie w porównaniu do Golfa 1,9TDI 90KM większe o ok 1l ale mamy 2.0L i 126KM (cięzar aut jest taki sam) i dużo większą frajdę jazdy. Silnik nie bieże oleju jak np nowe 1.9TDI 105KM od VW. Przegląd mógłby być tańszy. Napraw nie dokonywałem. Minimalne średnie spalanie podałem dla prędkości do 100km/h powyżej np jazda po autostradzie 130km/h to już będzie 6.1
~riesling
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
W jeździe miejskiej mogłoby być mniej. Dodam jeszcze komentarz do wartości które podałem w rybryczkach Spalanie: średnie minimalne - 7,2 trasa 5,5 tys km, wyjazd wakacyjny na pld. Europy, z boxem na dachu!, śr. max - miasto, odcinki 10-15 km; minimalne - trasa ok 100 km po bocznych drogach przy małym natężeniu ruchu, srednia prędkość ok. 50 km/h
~roninekgdansk
Minivan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
jeszcze nie sprawdzałem kosztów wizyty w ASO, ale z japonczykami tanio nie będzie. Zawsze jeździłem japończykami i nie jeżdzę do ASO. Jeśli chodzi o zużycie to na przyzwoitym poziomie - trasa po polsce ok. 7-7.2l. Autostrada na dotarciu (do 120km)- 6l. samo Miasto 8-9l. Tyle co swift 1.3benzyna lub Accord 2.0 benzyna.
~zenek
Minivan 2.0 D-4D 126KM 93kW
miałem już dużo samochodów; gaz, benzyna i diesle i ten jest dobry. W korkach warszwskich max spalanie zimą !!! to 8,4 l, na trasie schodzimy poniżej 6 do 110 km i do 7 przy prędkościach 120-140. W mojej ocenie jest dobrze porównując do dużych samochodów typu vectra, passat które palą w w-wie po 10-11 litrów, jest naprawnę b. dobrze
~E&M
Minivan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Wszystko zależy od tego, gdzie się jeździ i jak się jeździ.Przy "zrównoważonym" obchodzeniu się z pedałem gazu oraz jazdą ok. 60/40 trasa/miasto, spalanie oscyluje ok 7,6 l./100 km. Myślę, że jest całkiem nieźle biorąc pod uwagę masę auta (1480 kg) i moc 147 KM.
~Łukasz
Minivan Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Auta bardzo oszczędne. Nie jest to auto sportowe przy swoim gabarycie ale nie jeden samochód został na światłach. Przesiadłem się z opla astry 1,7 110KM gdzie przy eko jezdzie bylo min 6,5 l/100km i był dużo oporniejszy niż Toyota Verso
Dziennik kosztów dla Toyota Verso
6,6
7,8
~Adalbertus
Minivan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Pisałem o tym przy silniku.. min. 6.5m trasa (2 os.) miasto około 8,5 l 2 os. średnio komp najczęściej pokazuje wartość 7,5 - 7,7 Myślę, że jak na tą wagę to niezły wynik, można zakładać, że diesel potrafi mniej spalić ale to jest benzyna...