Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017

Ryszard, 6 lat temu
Silnik 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW
Rok produkcji 2017
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 2017 1.5 Dual VVT-iE 111KM 82kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Autko posiadam od niedawna. Wersja Premium. Ogólnie pozytywne wrażenie, zwłaszcza że chciałem małe auto miejskie. Dynamika na poziomie przyzwoitym, przecież to nie ferrari ! Ale z wyprzedzaniem nie mam kłopotu. Nic nie skrzypi i nie trzeszczy.
Cicha i stabilna praca. Pedał gazu reaguje skokowo, ale z czasem mam nadzieję się wyrobi.
Biegi wchodzą swobodnie. Skrzynia pracuje cicho.
Nowy samochód więc trudno mu coś zarzucić. W zakręty wchodzi płynnie, nie zarzuca, czuć dobrą przyczepność. Jak na polskich drogach, to nawet przyzwoite tłumienie dziur.
Po zmianach wygląda na większy niż jest. Tył za mocno ścięty, więc bagażnik nieco stracił. Jedyne złe, to ten ogromny grill z przodu !
Jak w małym aucie. To nie limuzyna, więc jak ktoś oczekuje komfortu to troszkę się zawiedzie. Ale na trasie nie odczułem dyskomfortu.
Niezbędne przyciski w zasięgu reki, chociaż trochę mi zajęło opanowanie ich obsługi.
Bardzo szybko się nagrzewa w kabinie. Klimy jeszcze nie używałem to nie wiem. Wreszcie samochód w którym nie parują szyby !
Szału nie ma. Ja nie jestem olbrzymem więc wystarczy, dla osoby powyżej 180 cm wzrostu ... nie polecam.
Niezłe wyciszenie, da się słuchać muzyki nawet przy prędkości 120 km/h, nawet z zimówkami !
O kosztach napiszę po roku użytkowania. Spalanie na poziomie 6,5 l, w mieście 6,8 l. Nie wiem jak będzie kiedy przyjdą mrozy !
Porównałem z innymi marami i przy tym wyposażeniu to jest na korzyść Yarisa.
Brak.
Brak