Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting

yasieq, 6 lat temu
Silnik Hybrid 100KM 74kW
Rok produkcji 2016
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting Hybrid 100KM 74kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Fajnie działą zespół hybrydowy ale od strony ekonomiki spalania to ten yaris bez LPG nie ma najmniejszego sensu. Nawet lanos z LPG spali paliwa za mniej pieniędzy i będzie kosztował 30 razy taniej..
Dla jasności piszę nie jako właściciel ale użytkownik służbowego. Sam napęd hybrydowy jest zwłaszcza w nowym aucie bardzo fajny, sprawnie rusza przyspiesza dobrze działa jest wystarczająco dynamiczny do miasta. Jednak jeżdżąc mniej więcej równo z resztą samochodów na ulicach Warszawy pali mi to cudo ponad 6 litrów zazwyczaj 6.1. Mając prywatną 2 litrową 13 letnią hondę 156 koni na LPG nie umiem poza tym ,że yaris ma automat żadnych innych zalet nawet koszty paliwa są wyższe niż w dużo większym aucie z LPG. Jeżeli chodzi o prowadzenie to porównując z 13 letnią hondą jest przepaść może dlatego, że klasa aut jest inna może z innych powodów nie wiem ale jak to trafnie określił mój przyjaciel prowadzenie yarisa jest jak płynięcie na pontonie po górskiej rzece..Zakręt w starej hondzie to zabawa, w yarisie niekoniecznie..Do tego brak możliwości wymiany fabrycznego radia na radio z androidem 2 din takie jak mam w starym aucie. Więc zamiast włączyć sobie ulubioną stację z USA albo YT jestem skazany na tutejszy badziew typu RMF..
B. przyjaźnie działa napęd na prawdę dobrze ale jeśli hodzi o koszty paliwa to jest gorzej niż przy 2litrowym minivanie 156 KM na LPG , Ponad 6 litrów jeżdżąc bez zamulania ale też bez rajdowania to żadna atrakcja. Jeździłem też mercedesem citanem dużo większym z silnikiem renówki 1,5 i też więcej nie palił więc zużycie paliwa w yarisie stawia zakup takiego auta w grupie rzeczy sztuka dla sztuki
Działa super
To się prowadzi słabo zwłaszcza porównując ze starą hondą
Ani źle ani dobrze norma
Są schoweczki druty z foteli nie wychodzą
Dziala dobrze
Przy bardzo bardzo wolnej jeździe na samej elektryce jest ciszej niż w zwykłym yarisie ale w innych okolicznościach hałas jest duży z naciskiem na większy niż jestem przyzwyczajony w aucie
Hybryda w tym wypadku przerost formy nad treścią. Duże spalanie i cena zakupu skłaniają mnie do takiej oceny
Jakość jak to we współczesnym aucie czyli na przysłowiową 3 kę
Nowe auto brak usterek