Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d

Milosz, 12 lat temu
Silnik 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Rok produkcji 2011
Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Duże wnętrze to według mnie największy plus tego auta.
Ogólnie auto uważam za udane, właściciele Yarisa II mają prawo być rozgoryczenie i oczerniać Yarisa III na forach, gdyż zmiany w Yarisie III uważam za jak najbardziej tafione a kto uważa liczniki na środkowej konsoli za świetne, to ma na pewno inny punkt widzenia na środkową konsolę w samochodzie niż ja, każdy ma prawo do własnych opinii i upodobań.
Faktycznie trzeba przyznać, że silnik jak na 99 koni mechanicznych nie należy do szybkich, należy go dosyć mocno kręcić żeby zaczął przyspieszać- to jest główna wada
Duży plus za 6 biegową skrzynię, stosunkowo precyzyjna
Wcześniejsze opinie są chyb od rozgoryczonych właścicieli Yarisa II iż nie stać ich na Yarisa III. Osoby które nie jeździły tym modelem proszę nie pisać bzdur gdyż może ktoś będzie zainteresowany faktycznymi danymi. Układ jezdny dosyć dobry, nieźle tłumi dziury, na dużych nierównościach trochę\" skacze\" ale to chyba wszystkie auta segmentu B tak mają
Widoczność do przodu bardzo dobra, do tyłu średnia, jeszcze ta mała wycieraczka z tyłu, trochę nie przystoi
Bardzo dużo miejsca jak na auto segmentu B, Ja mam 185 i mieszczę się spokojnie z tyłu, z przodu również jak najbardziej. Bagażnik 295 litrów niezły wynik, sporo schowków
Ja posiadam wersję Sol z pakietem klimatyzacji autmoatycznej i muszę przyznać iż w trybie automatycznym działa trochę zbyt intensywnie czasem nawiew jest aż za mocny
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażera również na tylnej kanapie.
Chyba największy minus to wyciszenie, bardzo głośna praca silnika dociera do wnętrza.
Auto jak przystało na nowe konstrukcje, zadowala się w mieście około 7,5 litrami benzyny, na trasie poniżej 5 wynik uważam za bardzo dobtry.
Nie ulega wątpliwości że za auto z silnikiem 1.33 wersja sol, pakietem autmoatyczna klimatyzacja i nawigacja fabryczna, metalik prawie 60 tys. zł to spora cena, jednak wyspożenie jest większe niż w nie jednym \"kompakcie\"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW [l/100km]

6,7