Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d

Marcin K, 10 lat temu
Silnik 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Rok produkcji 2012
Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pewne prowadzenie i dynamika
Przeniesienie napędu : bardzo drogi komplet sprzegła
Ogólnie samochód bardzo dobry, dość cichy, zawieszenie przez 58tyś zero problemów, silnik żwawy i energiczny do miasta, powyżej 3 tyś obrotów dostaje kopa ( 1,33) Negatywne komentarze piszą chyba ludzie którzy nigdy nim nie jechali a wiem co mówię bo jeździłem 2 lata Yarisem II a teraz kolejne 2 lata od nowości Yaris III ładniejszy większy lepiej wykonany...wszystko na plus. Auto użytkuje na nauce jazdy więc wytrzymuje trudy codziennej pracy. Szczerze polecam ! Minus to trochę za drogie uważam że ceny powinny być od 36tyś do max 42 ...no ale cóż to Toyota :)
bardzo ładnie pracuje, jechałem też 1,0 70KM i zdziwiłem się jak żwawo jechał przy mniejszej mocy ale ogólnie do miasta super, dobre przyspieszenie w ruchu miejskim słaby na trasy i duże prękości ale konstruktorzy zrobili auto miejskie !
Twarda dzwignia zmiany biegów, jeździłem różnymi samochodami ale to najgorszy mechanizm zmiany biegów, sama skrzynia fajnie chodzi ale też za krótkie przełożenia
Bardzo dobrze trzyma się drogi w Yaris II miałem wrazenie że wylece z drogi albo wpadne w poślizg
Super
Auto za drogie i serwis tez dobrze sobie liczy ale płaci się za markę Za to w fiacie ciągle cos się psuło a tu tylko lejesz benzynę i jeździsz :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW [l/100km]

5,8