Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d

maztoyoty, 9 lat temu
Silnik 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Rok produkcji 2013
Toyota Yaris III Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Super skrzynia CVT
Oceniam autko żony, którym zrobiłem z 3 tys. km. Może poza niezbyt nowoczesnym designem to auto nie ma wad. Jest obszerne w środku, zwrotne, nieźle wykończone, dobrze wyposażone, ma rewelacyjny napęd itd. itp. Jest oczywiście drogie w zakupie, ale to jest lokata, którą odzyskamy przy odsprzedaży:)
Silnik 1,3 ma 99KM, ale są to konie "japońskie" i to czuć. W mieście ze skrzynią biegów CVT jest super, ale na trasie przydało by się trochę więcej, choć wyprzedzić można, ale z pewnym marginesem. Auto było kupowane głównie do miasta a tu jest królem.
Tu czuję wielką odpowiedzialność ;) bo jak szukałem opinii o tym aucie to nie udało mi się nic znaleźć do wersji ze skrzynią MultidriveS. Jest to skrzynia CVT i jest porostu rewelacyjna! Jedzie się jak skuterem, lekki gaz (do 2000obr/min.) i autko przyspiesza powoli, płynnie do 100km/h. Nic nie szarpie, obroty (przyspieszenie) zależy jak wciśniemy gaz, reakcja jak na ten typ napędu zadowalająca. Przed tym miałem okazję jeździć skrzyniami zautomatyzowanymi i DSG, ale CVT to jest to.
Nie mam uwag. Jak na tę klasę jest ok.
Widoczność jest bardzo dobra, słupki nie zasłaniają. Auto ma kamerę, która także pomaga w manewrowaniu do tyłu.
Wszystko na swoim miejscu, łatwo dostępne. Super system Toyota Touch. Dobre połączenie z telefonem. Telefon i radio można sterować z kierownicy. Jedyna wada brak podświetlenia przycisków na kierownicy oraz na konsoli - w nocy to boli
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa działa dobrze zarówno w lecie jak i w zimie. Nie można mieć uwag.
Tu bardzo duży plus. Pozycja siedziska jest dosyć pionowa, co daje bardzo dużo miejsca w kabinie zarówno z przodu jak i z tyłu. Mam 190cm wzrostu i słuszną wagę:) i nawet dla mnie miejsca jest wystarczająco.
Podczas jazdy w mieście jest super, ale na trasie, autostradzie robi się głośno. Powyżej 4000 obr/min. silnik wyje.
Autko z automatem i prawie 100KM spala w mieście 6-6,5l/100km. Dla mnie bomba. Na trasie można zejść poniżej 6. Na szybkiej trasie zbliża się do 7l/100km. Oponki ma tak cienkie, że komplet zimówek kosztuje tyle co nic. Pierwszy przegląd w ASO niecałe 600zł - to dobry wynik.
Auto w zakupie absurdalnie drogie (60 tys. zł), ale biorąc koszty utrzymania oraz wysoką cenę sprzedaży to trochę się skompensuje. Auto nie miało w standardzie świateł dziennych, trzeba było dopłacić 1000zł
Usterek brak
Auto stanęło na trasie, ale okazało się że z przyczyn zewnętrznych - działanie gryzoni:) Miałem okazję sprawdzić działanie Assistance i innego serwisu. Za to odejmuję 1pkt.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW [l/100km]

6,7