Lista ocen Toyota Yaris IV Cross (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janusz Żegota
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Koszty przeglądów dla hybrydy są podobne jak dla wersji benzynowej. Za to oszczędność paliwa jest wyraźna. Gdy wyjeżdżałem ze stacji benzynowej po pierwszym parkowaniu na wskaźniku widoczne było średnie zużycie paliwa 11,5 lt. Już po krótkiej jeździe zaczęło spadać tak, że obecnie zeszło do 5,7 lt. Sądzę, że zejdzie jeszcze niżej. Jako ciekawostkę dodam, że po wyłączeniu stacyjki na wyświetlaczu pokazuje się komunikat recenzujący ostatnią...
~Misiek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Nie doświadczyłem żadnych ponadpodstawowych kosztów. Koszt serwisu można obniżyć programem Toyota MORE, ubezpieczenie przystępne (jak na pojemność 1.5), generalnie bardzo dobrze. Wręcz niektóre koszty mnie zaskoczyły - samochód spala mniej niż podaje producent. Takie rozczarowania to rozumiem :) Bak ma wprawdzie tylko 36 litrów, ale po mieście robi się bez wysiłku ok 800km. Na trasie niecałe 700.
~pmazurek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Jak na hybrydę przystało, spalanie całkiem przyzwoite. Przy 15 stopniach i spokojnej jeździe po dużym mieście z klimą na najmniejszych obrotach, wychodziło mi 5,5 litra. Żona, która jeździ jeszcze spokojniej, miała 5,3. To żadne osiągnięcie, w stosunku do małego Yarisa hybrid, w którym żadko przekraczałem 4,2 litra. W trasie jest już gorzej, Na autostradzie 100km/h 7,5 litra.
~Schmit28
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Spalanie Wawa - wokoło komina 3,7 - 4. Trasa autostrada - 140 km/h - 5,5 Autostrada/trasa szybkiego ruchu - do 120 km/h - 4,5 Jazda trasa szybkiego ruchu do 100 km/h z wykorzystaniem możliwości hybrydy - 3,5 do 3.8 . Mały bak aut , - tankowanie w przedziale - 600 - 700 km.
~Marek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Jazda w mieście 4,0 można lepiej , autostradą Tatry średnio do 4,7 autko załadowane. Denerwująca pojemność zbiornika paliwa, tankowanie trzeba planować z wyprzedzeniem. W dobie rozbudowy sieci dróg zdarzają się odcinki bez żadnej stacji paliw.
~Marcel
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
W mieście układ hybrydowy się sprawdza, pali stosunkowo niewiele. W trsie jest już standardowo średnio. Auto pali około 8-8,5 litra więc to co zaoszczedzicie w mieście idzie wszystko w trasie. Auto zdecydowanie do miasta
~BundyPL1
Cross 1.5 125KM 92kW
Jak pisałem przy silniku - w mieście bez korków 5,2-5,7 litra na 100km. Jak są korki to 6,4-6,7. Według mnie nie opłaca się dopłacić do hybrydy - choć wtedy dostaniemy też klimę automatyczną (ale za to 10KM mniej)
~Filemonium
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Jak na razie rewelacja. Miesięcznie na paliwo wydaje o połowę mniej niż przy poprzednim aucie (które paliło bardzo mało). Żadnych innych kosztów nie ma. Jak na razie, jestem szczęśliwym człowiekiem.
~Tomasz86
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Trudno się do czegoś przyczepić bo auto jest nowe i podobno bezawaryjne. Ubezpieczenie w średniej dla segmentu, oby nie było żadnych niespodzianek - tego oczekuje wybierając Toyotę.
Dziennik kosztów dla Toyota Yaris IV Cross
~Tomek
Cross 1.5 Hybrid 116KM 85kW
Cały czas coś zepsute i ciągle jeżdże do serwisu. Co prawda wymieniają wszystko na gwarancji, ale to strasznie irytujące.
Toyota Yaris IV Cross