Ocena kierowcy - UAZ 469

juro ( jwozni@nzs.pl ), 20 lat temu
Rok produkcji 1985
UAZ 469 2.45 75KM 55kW 1973-1985 - Oceń swoje auto
Jeżeli odpowiada komuś autko terenowe, a nie pseudoterenowa "bulwarówka", to trafił w sedno. Sam sobie życzył samochodu niewyciszonego, o spartańsko urządzonym wnętrzu. Jeżeli ktoś nie wyobraża sobie prowadzenia 1,6 tonowego pojazdu bez wspomagania kierownicy i hamulca, bez klimy itp. to niech kupuje bulwarówkę. Ocena 5 - pod warunkiem, że sie właśnie to lubi.
orginalny troszkę cienki. Od wołgi daje kopa.
Twarda, ale bardzo delikatna - najlepiej sprzegielko na dwa, bo odmowi w koncu posluszenstwa.
jest ok. Mi pasuje. tego szukałem.
bez zastrzeżeń. Ale ja mam nie dzielona szybę. Aha - cienko widać sygnalizatory jak sie za blisko podjedzie ;)
dużo zależy od zmiany foteli na bardziej wygodne i ich dobrej regulacji.
Wentylacja rewalcyjna... przy sciagniejtej plandece ;) A poza tym uchylne okienka - trójkąciki dobrze wydmuchują dym z papierosów ;) . Pod plandeką baaardzo duszno :( . Ogrzewanie naprawde mocne, choć jeszcze nie testowałem jak sprawdza się w zimie.
Dużo miejsca. Super.
Jest możliwe. Ale po co? Jeszcze klopoty jakby zamokło.
Na LPG dość ekonomicznie. Na etylince można pójść z torbami. Generalniepomiędzy 17 - 25 l/100. Ruskie części niewiarygodnie (m.in. w stosunku do jakości) drogie. Ale często pasują tańsze, polskie.
Zbyt duża rozpiętość na rzetelną ocenę. Auta za 6-11 tys. potrzebują kosztownych i czsoochłonnych remontów. Nowe za 36 tys, to troszkę za drogo...
nie warto się przejmować - dokręcić, przyklepać...
Jeśli się wie, co drzemi w środku, nie powinno nas zaskoczyć. Niesprawdzone lubi sprawiać różne problemy.
UAZ 469