Ocena kierowcy - UAZ 469

plannet@paint-ball.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1985
UAZ 469 2.45 75KM 55kW 1973-1985 - Oceń swoje auto
Zależy czego oczekujesz od samochodu. Dla mnie jest to po prostu urządzenie, które ma mnie i mój sprzęt dowieźć na miejsce pracy nawet jeśli to miejsce będzie się znajdowało za siedmioma górami, za siedmioma lasami i siedmioma rzekami :)
Ten, który mam teraz (od Isuzu), mógłby być mocniejszy - bardziej stroma górka i trzeba redukować do 2-ki
Na początku był mały kłopot ze sprzęgłem (TYLKO NA 2 RAZY!), ale jak się przyzwyczaiłem - jest ok.
Nie ma chyba miejsca do którego chciałbym dojechać i nie mógłbym tego zrobić UAZem.
Przy ściągniętej plandece - rewelacyjna ;)
Myślałem, że z ogrzewaniem będzie gorzej, ale jest naprawdę na 6-tkę, wentylacja przez wszystkie dziury i szczeliny nawet z hardtopem - niezła.
Dla kierowcy, pasażerów, ładunku - przestrzeni pod dostatkiem.
Przy 70-80 km/h ciężko podyskutować ;)
paliwo: trasa: 8-9 l./100 km, w terenie: do 15 l. (silnik isuzu, dane są więc niereprezentatywne), oryginalne części dosyć drogie, ale od czego zaprzyjaźnieni Rosjanie ;) można kupić dużo taniej jednak czas oczekiwania - z tydzień-dwa... Poza tym wiele części (szczególnie układu hamulcowego) pasuje od nysy, syrenki lub żuka.
Za swojego zapłaciłem 4 tys., niewiele jak za TAKĄ maszynę!
W tym samochodzie raczej nie ma drobiazgów... Gdyby się jednak jakiś popsuł, nie zawracałbym sobie tym głowy.
Nie jest źle - w końcu auto jest przejawem radzieckiej myśli technicznej i zostało przewidziane do eksploatacji w naprawdę ekstremalnych warunkach.
UAZ 469