Ocena kierowcy - UAZ 469

Rok produkcji 1979
UAZ 469 2.45 B 75KM 55kW 1972-1985 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Niema sobie równych w terenie
Układ elektryczny : Światła po zatopieniu w bagnie szwankują
Układ hamulcowy : Szczęki hamulcowe szybko się kończą na błotnych przeprawach i szwankują po przełamaniu lodu na asfalcie nie hamują
Buduję 3 miałem 3,5 kocham te auta i nie zamienię na żadne inne. W terenie nie mają sobie równych a jeśli ktoś uważa inaczej zapraszam na poligon i niech udowodni swoje racje carcariumcarcarias@op.pl. NA KAUKAZ TYLKO NIM!!!
Jedyny silnik który na moich oczach przeżył zalanie wodą sam go potem zapaliłem i razem z właścicielem pojechaliśmy na poligon NIEZNISZCZALNY!!!
Przeżyła zalanie wodą do \"pełna\" rajd i powrót do domu i dopiero tam wymianę oleju działa do tej pory.Biegi trzeba wbijać na siłę a i tak wyskakują czasem i czasem się kleszczy lecz wytrzyma to czego żadna inna nie zniesie.
W terenie niema sobie równych rozumiem że jest to subiektywna ocena ale te auta od ponad 30 lat startują w rajdach terenowych więc coś w tym musi być. Na szosie zrobiłem 2000 km po centrum W-wy ale nie polecam
Z przodu i z boku ekstra z tyłu z plandeką beznadziejnie. Niestety nie można mieć wszystkiego.
W oryginale dramat siedzenia nie mają regulacji ale od czego mamy Ułańską fantazję.
Jak ci za ciepło zdejmij okna i dach a jak ci zimno pozakładaj i włącz nagrzewnice.
Mnóstwo miejsca mój jest zarejestrowany na 7 osób więc czego chcieć więcej?
przy 70 km/h ciężko jest porozmawiać w środku taki jego urok.
Albo kochasz i tankujesz albo kup sobie tico i daruj sobie terenówki vitara (mam jako drugie auto) min pali 13,5 . Na gazie bardzo znośnie 16 - 17 a w dieslu 2.5 ok 10 na 100 po załączeniu reduktora nie liczę spalania w żadnym aucie!
Za 20000 masz auto do najtrudniejszego terenu co chcieć więcej ?! Części w cenie wody mineralnej a przeróbki to de facto groszowa sprawa dająca dużo satysfakcji.
Cóż szybko się nauczysz podstaw mechaniki
Raczej bez dramatów chyba że się postarasz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.45 B 75KM 55kW [l/100km]

12,5