Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

rafels8811@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Bora Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce są ostre jak żyletki pierwsza jazda po przejściu z polówki do bory zakończyła sie tym że pojazd kilka razy stanął dęba bo hamulce były perfekt
Zawieszenie : gumki na drążkach stabilizatora się wybijają
Inne : silnik od wycieraczki z tyłu często lubi strajkować
Jak dla mnie auto doskonałe spełnia swoje zadania w 100%, dochodzi do tego niskie spalanie i w moim przypadku bezawaryjność
Może i trochę głośno rechocze ale to w końcu diesel, zresztą mi się nawet podoba, przyspieszenie dobre, można powiedzieć ,że idzie jak na benzynie!
mogła by być trochę cichsza ale idzie się przyzwyczaić sprzęgło super, biegi krótkie ale skrzynia 6 biegów więc czasami idzie się zamotać
trochę po dziurach stuka bo wyrobiły się gumy na drążkach od stabilizatora ale vw już tak z tym maja, zawieszenie twarde trwałe, w sam raz na polskie drogi
znakomita, jestem wysoki wiec mi nic widoczności nie ogranicza, przez tylną szybę widać bardzo dobrze
wszystko widoczne na desce, przyciski pod ręką, podoba mi się zwłaszcza niebiesko - czerwone podświetlenie zegarów
klimatronik działa bez zarzutu, chociaż kosztował mnie trochę bo kupiłem auto z uszkodzonym kompresorem ale naprawa poszła sprawnie i w miarę tanio. W lecie chłodzi szybko paliwa nie żre za dużo, zimą szybko się nagrzewa nie ma się do czego przyczepić!!
fotel kierowcy wygodny miejsca z przodu jest wystarczająco jak dla mnie a mam 190cm, z tyłu dwoje pasażerów ma wygodnie ale już 3 ma ciasno
jak to w dieslu słychać rechot ale mi to nie przeszkadza, trochę słychać opony ale to chyba raczej ich wina
na trasie pali nieco ponad 4 litry a średni wychodzi 5 do 5,5 przeglądy robię u znajomego mechanika części tanie nie są ale też narazie nie musiałem kupować
za egzemplarz lekko uderzony z 2000r dałem 23000 a po naprawie wyniósł ok 27000 w tej cenie auto jest wyposażone we wszystko prócz skóry i navi, tylko radio musiałem kupić bo nie było, a cena mi nie wydawała się aż tak wysoka
przycisk od podnoszenia szyby przestał działać ale naprawiłem sam, gdy kupowałem nie zauważyłem że od kompresora urwane jest sprzęgło magnetyczne, ale udało mi się ze szrotu załatwic używane, raz wypięła mi się koska za licznikiem i trzeba było wyciągnąć licznik bo nie pokazywało prędkości ale to drobiazgi w większości reperowane samodzielnie bądź po przyjacielsku
chociaż kupiłem auto powypadkowe( nowe drzwi, błotnik szyby przód i bok i podnośnik do szyby) to poważniejszych usterek jak do tej pory (odpukać) nie miałem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

5,2