Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Bora Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Z ekonomicznego punktu świetne auto, mi ogólnie kombi sie nie za bardzo podobaja z wygladu, no ale to miał być \"mądry wybór\"
W porównaniu do zwykłego TDI 90ps ten na pompowtryskiwaczach jest troszke cichszy, jego praca jest jakby bardziej miękka.Siedząc w środku ma sie wrażenie ze to benzyna. Elastyczność super,nie zastanawiam się przy wyprzedzaniu który bieg mam wrzucony, poprostu cisne wtedy w deske.
Biegi chodzą lekko precyzyjnie, no i 6 przy 120kmh silnik ma 2100obrotów, jeżeli ktoś jezdzi spokojnie to szescio biegowa skrzynia to czysta oszczędność, dla ludzi lubiacych dynamiczna jazde też się sprawdza ;)
Bardzo komfortowy, ale jak dla mnie za miekki, świetne wyciszony, na słabo napompowanych oponach zdarzylo mi na normalnej drodze przy hamowaniu w dolku zachaczyc miska- osłoną
Przy dobrze ustawionych lusterkach jest ok
\"ordnung muss sein\" Niemiecka dokładność i precyzja, wszystko jest dokładnie tam gdzie być powinno,niby stonowane ale jak sie czlowiek przyjzy to naprawde na swietnym poziomie,
Nie miałem probłemów, jak szyba zaparuje w ruch wentylator i znika para, no chyba ze ktoś sie dziwi ze szyba może zaparowac...
Lubiana przez producentów płyta golfa 4 (toledo,leon,octawia,audi a3,a4,) ma to do siebie że z tyłu niema za wiele przestrzeni. Wczesniej jezdziłem toledo II ktore miało jeszcze mniej przestrzeni z tylu. Nie jest złe ale mogło byc lepiej. Z drugiej strony z tylu nie jezdze. Z przodu jest miejsca pod dostatkiem nawet dla wysokich.
Jak dla mnie bomba, w porównaniu do Seata toledo 2 niebo a ziemia. Cichutko, mieciutko i przyjemnie poprostu sie plynie.
Trasa: niewiele poniżej 5l przy średniej 120-140kmh Miasto: 6,5-7l Obydwie wartości z włączoną klima na maksa chłód, średnie spalanie 50/50 miasto trasa wyszło mi 6,3l z tym że jezdze po trasie przewaznie 130-140kmh, jestem przekonany ze mógłbym średnio zejść do 5,5litra
Auto wyszło mnie 18tysiecy ze wszystkim
Ja robiłem auto pod siebie: wszystkie elementy eksploatacyjne wymieniłem: akumulator,wszytkie filtry,płyny,wyciweraczki,rozrząd z pompą wody, poł roku jeżdze i nic nawet najdrobniejszego się nie stało, a musze przyznać że nie oszczędzam auta
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]