Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

paweł, 15 lat temu
Rok produkcji 1998
Volkswagen Bora Sedan 1.6 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : hamulce rewelacja.
oprócz fabi to moje najlepsze auto. fabie sprzedałem tylko dlatego że miała mały bagaznik.
silnik troche za mały do tego autam ale jest ok, troche dużo pali bo na trasie ok 8 litrów z klimatyzacją, a w mieście do 10l/100km
dzaiała poprawnie, czasem cięzko z 5 na 4 wchodzi.
vectra trzymała się lepiej drogi, jak przyklejona, bora taka już nie jest, ale to może wina tego że była w niemczech skasowana, przód był robiony, niby dobrze naprawiony ale bity to bity.
troche gorzej z tyłu, kufer przysłania.
wszystko na swoim miejscu, jest ok, zreszta niemiec to niemiec.
mam klimatyzacje, - ale jest to taka zwykła więc tak sobie chłodzi, mało korzysrtam bo kiedy włączam to raz że duzo pali to dwa - jeżdzi jakby wagon węgla za soba ciągnął, brakuje mu mocy, zima w porównaniu z ze skoda fabia, czy vectrą - gorzej.
dla kierowcy i pasażera - wystarczająca, gorzej z tyłu, cos jak fabia, vectra była wygodniejsza. ale ja i tak z tyłu nie siedzę :)
z tym chyba jest najgorzej, porównywalnie albo nawet gorzej niz u fabii, do 90km/h to jeszcze jak cie moge, pózniej tylko jest gorzeej. może przez to że była bita. ale naprawde szumi wszędzie dookoła.
jeżeli chodzi o części zamienne czy ceny - to troche droższe niż do vectry, tańsze niż do fabi lub podobnie. ogólnie - taniocha i jeszcz eraz taniocha. np - wymieniłem rozrząd - komplet, pomę wody, i jaieś tak gumy w zawieszeniu - 320 zł. i to ze średniej półki, ogólnie super dostepnośc i taniutkie, jeżeli chodzi o spalanie to ten silnik jest za mały i pali swoje. w trasie 7,5 - 8,5 l/ w miescie 9 - 10l,
jest ok
pomimo że bita z przodu to narazie nić powaznego nie wychodzi, narazie nic
nie miałem takich większych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

9,3