Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

Mikołaj Z. :D, 3 lata temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Bora Sedan 1.6 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszenie
Inne : ( Drobiazgi ) Trzeszczące plastiki , schodzący z nich lakier oraz dość słaba jakość wykończenia wnętra ( np: obicia boczków drzwi )
Jest to mój pierwszy samochód , który kupiłem . Jestem z niego do tej pory bardzo zadowolony. Stosunek ceny do jakości jest świetny. Auto z prostym niezawodnym tanim w naprawie silnikiem połączone ze sprawdzonym nadwoziem. Przez około 30 tyś km nie miałem żadnych problemów a kupiłem to auto jak miało już 19 lat. Na gazie spalanie średnio 10 l na 100 km . Na benzynie około 8 l.
Dobry , niezawodny oraz oszczędny silnik w przypadku instalacji gazowej ( 9-10,5 l na 100 km ) , zrobiłem nim ponad 30.000 km od kupna bez większych problemów. Po drodze : wymiana sprzęgła , kable wysokiego napięcia , świece oraz kable , 2 amortyzatory tył i drążki kierownicze . Na minus można zaliczyć dość wysoki hałas przy większych prędkościach.
Często nieprecyzyjna , bieg drugi wchodzi jak chce oraz niezbyt wygodna.
Precyzyjny jednak nie obyło się bez wymiany drążków kierowniczych.
Samochód ma już 21 lat a rdzy nie widać oprócz miejsca uszkodzonego przez poprzedniego właściciela. (Przytarty błotnik oraz źle zaszpachlowany zaczął rdzewieć).
Widoczność jest genialna . Słupki są bardzo wąskie co pozwala na wycofanie w każdej sytuacji na czuja bez lusterek ;)
W mojej konfiguracji brakuje mi podgrzewanych lusterek oraz podłokietnika , pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna.
Bez zarzutu
Przy większych prędkościach potrafi być naprawdę głośno . Ciężko jest na długich trasach ( na przykład powyżej 500 kilometrów )
Części są bardzo tanie oraz wytrzymałe. Samochód ten jest strasznie tani w utrzymaniu. Amortyzatory 2 sztuki (200 zł) , komplet opon nowych z średniej półki 750 zł , płyny eksploatacyjne w śmiesznych cenach. Tanie są również części do instalacji gazowej pod ten silnik ( instalacja STAG ) , sam koszt instalacji to 2200 zł.
Samochód kupiłem za 5700 zł z alufelgami w pakiecie. Cena bardzo dobra za w miarę pakowny i bardzo praktyczny samochód. Instalacje gazową założyłem po roku użytkowania.
W 20-letnim samochodzie zawsze znajdą się jakieś pierdoły ale nie uniemożliwiające jazdę.
Największym wydatkiem było sprzęgło , jednak to nie była usterka tylko rzecz eksploatacyjna do wymiany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

8,8