Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy III Furgon

Winiu, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Caddy III Furgon 1.9 TDI 90KM 66kW od 2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Naprawdę przestronne auto.
Za młody samochód i zbyt mały przebieg, żeby można było pokusić się o wiarygodną ocenę.
W moim samochodzie pracuje silnik 1,9 TDI, 75 KM. Moc nie jest oszołamiająca, ale zdecydowanie wystarcza do spokojnej jazdy. Podczas wyprzedzania nie popadam w kompleksy, ten manewr zawsze trzeba dobrze przemyśleć niezależnie od mocy silnika.
Skrzynia pracuje bez zarzutu, poszczególne biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Nie podoba mi się położenie wstecznego, wolałbym na przeciwko 5-tki, ale to nie wada tylko moje przyzwyczajenie.
Auto prowadzi się bardzo dobrze nawet w koleinach. Jednak zawieszenie jest trochę za twarde, pomimo że w wersji LIFE resor ma o jedno pióro mniej, na polskich dziurawych drogach i tak można stracić kontakt z siedzeniem.
Widoczność bardzo dobra, trochę drażni lekkie odbicie deski rozdzielczej w przednej szybie, podczas slonecznej pogody.
Tu bez zastrzeżeń. Może tylko podłokietnik pomiędzy siedzeniami przednimi mógłby być wyższy.
Do ogrzewania nie mam zastrzeżeń, natomiast zdecydowanie niedostateczne jest odessanie zużytego powietrza z wnętrza pojazdu, co przy wilgotnej pogodzie i liczbie pasażerów powyżej 1 skutkuje zaparowaniem szyb. Trzeba się ratować włączeniem klimatyzacji i intensywnego nadmuchu, a wentylator na wyższych biegach pracuje dosyć glośno.
Półka nad przednią szybą jest za szeroka i nie można z niej swobodnie nic sięgnąć.
Silnik OK. Dopiero przy większych szybkościach i bocznym wietrze słychać szum opływającego nadwozie powietrza.
Tutaj przykra niespodzianka. Zużycie paliwa o wiele wyższe od deklarowanego przez producenta. Nawet w początkowym okresie eksploatacji, czyli tzw. docieraniu, kiedy jeździłem bardzo delikatnie i nie przekraczałem setki, spalanie wynosiło 6,3 ltr, choć producent deklaruje 5,3 ltr przy takim stylu jazdy. Pewnie to tylko podpucha.
Cena zdecydowanie za wysoka. Właściwie to płaci się za logo VW.
bez uwag
Do tej pory żadne usterki nie wystąpiły.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,7