Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Caravelle Minivan

Mariocrac, 13 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Caravelle T4 Caravelle Minivan 2.8 140KM 103kW 1992-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie które posiadam próżno szukać w obecnych modelach nawet aut osobowych. (brak tylko tapicerki skórzanej. Miałem taką w mondeo i w lecie się nagrzewała a w zimie była lodowata)
Zawieszenie
Super autko. Przywiozłem go ze Szwajcarii gdyż te w Polsce są bardzo zaniedbane i z reguły przechrzczone. Warto poszukać czegoś wartościowego i najlepiej z książką serwisową. (wpisy w książce można sprawdzić u autoryzowanego przedstawiciela VW)
VR6 2,8 Bardzo cichy, niezawodny, Jak to w benzynie żeby dynamicznie jechać trzeba go podkęcić do około 3000-4000. Dynamiczna jazda wiąże się ze spalaniem oleju więc trzeba czasem zrobić dolewkę.
Ogólnie nieżle ale wsteczny troszkę słabo wchodzi.
Niezły skręt. bardzo pewny w zakrętach
Duże szyby, super lusterka
Radio troszkę za daleko reszta w normie
Słaby nawiew na przednią szybę i czasami od dołu i po bokach paruje. Pomaga włączenie klimy (dotyczy głównie zimy)
Wszędzie dużo miejsca (posiadam wersję 8 osobową)
Jak na 13latka cisza. Dopiero powyżej 130km/h słychać szum toczących się kół. Powyżej 180km/h szum opływającego powietrza jest denerwujący. Trzeba zagłuszać radiem
benzyna miasto 14.l/100km benzyna trasa (do 150) 10.l/100km gaz miasto 18.l/100km gaz trasa (do 150) 14.l/100km
2 lata temu zapłaciłem za niego (z opłatami) 25000zł i zamontowałem gaz w cenie 5200zł (w Polsce gorsze wersje były w cenie 35000zł)
Mam go 2lata i jeszcze nic nie zepsułem. przejechałem nim 60000km.
Wymieniłem zużyte sprzęgło. Poza tym tylko elementy zawieszenia normalnie się zużywające

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 140KM 103kW [l/100km]

11,6