Lista ocen Volkswagen Caravelle T4 Transporter 2.4 D 78KM 57kW 1990-2003 (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Tragedia...Na postoju na luzie z puszconym pedałem sprzęgła skrzynia chałasuje głośniej niż silnik...Poprostu masakra...Odkręcają sie wewnętrzne przegłuby co powoduje dziury w skrzyni biegów a co za tym idzie wymiana skrzyni biegów...co nie jest zbyt miłą pracą(ps.jestem mechanikem samochodowym) ogulnie biegi i sprzegło pracuje bez zażutów...ale mam tyle kłopotów z tą skrzynią ze aż sie odechciewa....
~Paweł
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Biegi wchodzą bez większych oporów. Co do trwałości się nie wypowiem bo była w remoncie jak wyrwało z niej półoś z całą gniazdem z obudowy. Ostatnio mechanik podczas wymiany klocków wlał około 2 litry oleju do niej bo brakowało. Więc nawet bez oleju chodzi dobrze
~miki-gliwice
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
A własciwie bardzo dobrze!!!! Jedyny mankament to taki ,że gdy wrzucam wsteczny to często lubią mi "zaspiewać zębatki.." efekt "nieuspokojonego biegu jałowego" Żadnych innych problemów ze skrzynią nie miałem i nie mam...nawet nie wiem czy tu można zniszczyć tarcze sprzegła????
~Dominik 20 lat
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Biegi wchodzą pięknie są łatwo wyczuwalne tylko jedynka króciutka ale morze nie jestem przyzwiczajony do jazdy dizelkiem bo mój poprzedni samochód to astra w bęzymie
~machoni
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Małe problemy z 2 biegiem zimą ale tylko przez moment zanim się skrzynia nie rozgrzeje
~trans -dach piotr
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
ale to wina serwisu zapomnieli wlac olej do skrzyni po trasie 900km wlali i dalej chodzi
~jarosław_bugajski
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Skrzynia trochę toporna,a lewarek jak w starym ciągniku,ale da się wytrzymać.
~Elektroman
przy długiej jeździe z dużą prędkością autostradami zablokowały się biegi 4 i 5
~marcin G_no
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
jeśli chodzi pod laweta to siada sprzegło i są problemy z wrzucaniem biegów

Volkswagen Caravelle T4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Konrad@op.pl
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
niekiedy jedynka niechce wejść ale poza tym jest ok
Volkswagen Caravelle T4 Transporter