Lista ocen Volkswagen Garbus Standard (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grobuś
Standard 1.3 44KM 32kW
Trudno mi określić spalanie mojego Garba, ponieważ nie działa w nim ani wskaźnik poziomu paliwa, ani licznik kilometrów, tak więc jest to jazda na wyczucie z kanistrem w bagażniku. Generalnie jest to coś ok. 10l/100km. Koszty napraw jeżeli używa się nowych, oryginalnych części są stosunkowo wysokie. Można również znaleźć dużo używanych części, albo poszukać zamienników lub dopasować niektóre części z innych modeli.
~Paweł
Standard 1.6 48KM 35kW
Zużycie na poziomie. Nawet mój poprzedni Garbusek z 76 roku z silnikiem 1200 zadowalał się ok 6 litrami benzyny w trasie i max do 10 litrów w cyklu miejskim. Z kupnem części zamiennych nie ma problemu. Jeżeli chodzi o ceny części i ewentualnych napraw - na tym samym poziomie jak do każdego innego samochodu ale nasze pensje daleko w tyle od średniej europejskiej.
~zenek
Standard 1.2 34KM 25kW
Na trasie Gdańsk - Lublin spalił mi około 6 l (byłem nieco zaskoczony), w zimie trochę wzrósł mu apetyt i łykał około 10 w cyklu mieszanym. Ceny nowych części - bez rewelacji, ale wystarczy trochę poszukać i zawsze coś się znajdzie - wielu ludzi zaczepiało mnie na ulicy mówiąc, że kiedyś też mieli garba i gdzieś na strychu poniewiera się parę "szpargałów"
~wardyn
Standard 1.3 37KM 27kW
Mój dziadek pali od 7,2 do ok. 11 litrów w zależności czy to trasa czy miasto (mieszkam na Przedgórzu Sudeckim i mamy tu nawet niezłe górki), przeglądy i naprawy w miarę możliwości przeprowadzam sam, ale ceny części przyprawiają o ból głowy (na szczęście dużo jest używanych, np. kupiłem silnik po generalce na niemieckich częściach, z osprzętem, za 600 zł!!)
~Robert Wojcik, Krakow
Standard 1.3 44KM 32kW
no coz do ekonomicznych garbus nienalezy, w tamtych czasach o ekonomii sie jeszcze nie mowilo. Zuzycie benzyny od 7 do 13 l/100km w zaleznosci od temperatury zewnetrznej i szybkosci poruszania sie. nalezy kontrolowac olej czasami moze wziac, to charakterystyczne, normalne dla tych silnikow
~dago
Standard 1.2 34KM 25kW
Tu bywa róznie - w duzym stopniu zależy to od stanu technicznego garbiątka. Mój 1200 na trasie w optymalnych warunkach pali 5l/100 , zimą na mieście może to być grubo powyżej 10 l. Myśle że średnia wyniosłaby w granicach 8-9l/100km - katalogowo jest 7,5 l
~plewkiewicz@interia.pl
Standard 1.2 34KM 25kW
ceny części nie są aż tak wysokie wiadomo na pewno droższe niż od malucha czy fiata ale za to ich jakość jest dużo lepsza; zużycie paliwa to około 6,7 w trasie przy prędkości do 80-90km/h i w mieście jakieś niiecałe 9 litrów na 100km
~jungli@wp.pl
Standard 1.3 44KM 32kW
ta i tu dam 3 kocham swego garbuska ale niestety 10l to standard na trasie podobnie serwis jako taki warsztaty garbusowe raczej do tanich nie naleza ale duzo mozna zrobic samemu wrecz trzeba przeciez to samochod legenda!
~kkkonarze@wp.pl
Standard 1.3 44KM 32kW
kiedyś palił mi 10litrów na 100km na trasie, teraz pali około 7litrów, wystarczy umieś korzystać z narzędzi które daje nam obecna technika (np.analizator spalin) - koszt regulacji gaźnika na stacji obsługi to 20zł - chyba warto
~bielas6@op.pl
Standard 1.3 40KM 29kW
1.3 to bardzo oszczędny nie jest. Ale śmigając spokojnie można uzyskaćcałkiem niezłe wyniki. Osobiście na trasie udało sie zejść po niżej 6l (około 70 km/h- wlokłem sie ale warto było:) )
Volkswagen Garbus Standard